İçeriğe geç
Ana sayfa » Rüzgar enerjisi ile Led aydınlatma‏

Rüzgar enerjisi ile Led aydınlatma‏


 

 
Evde kendi yaptığım rüzgar jeneratörleri ile elde ettiğim akımla yine kendi yaptığım Led avize ile aydınlanıyorum. Avizede 5+5 metre olmak üzere 600 adet Led kullanıldı.

Şerit led kullanılarak fluoresans lambadan daha kaliteli bir aydınlanma aracı yaptım .Kendi yaptığım ve daha önce yapımı akıllı tv de anlattığım Rüzgür jeneratörlerimle de gerekli elektriğimi elde ettim.

M.Faruk ÖĞÜŞ

“Rüzgar enerjisi ile Led aydınlatma‏” hakkında 3 yorum

  1. Aynı durum bu videoda da var.Hangi malzemeler kullanılmış?Doğrultucusu nerde ,toplam üretim voltajı belli değil.Detaylar verilmedikçe askıda kalmış proje olarak bakılır.

  2. Faruk bey, yaptığınız işleri hayranlıkla izliyorum. Bozuk vantilatör ve bisiklet dinamosundan rüzgar jenaratörü paylaşımınızı denemek istedim fakat vantilatörün miline bisiklet dinamosundan çıkardığım mıknatıs ve bobinleri yerleştiremedim. bunun için resimli yardımcı olursanız minnettar kalırım. şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin.

  3. Öncelikle merhaba
    Doğrultucuyu göremedim. Üretim voltajı ne kadardır. Daha detaylı olarak bana gönderme imkanı varmı bende yapmak istiyorum
    iyi çalışmalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir