İçeriğe geç
Ana sayfa » Hakkında

Hakkında

Tanıtım:

Sitemiz teknik konularda görsel eğitimin önemine inanan bir grup mühendis tarafından  hazırlanmıştır.Türkiye ‘de eksikliği oldukça hissedilen bu konuda yapılan bu çalışma; umuyoruz ki hem teknik anlamda bilgi almak isteyen herkese (öğrenciler özellikle), hem de bizzat sahada çalışan teknik personele oldukça yararlı olacaktır.Ayrıca teknik eğitim veren öğreticilerin bir ders aracı olarak da kullanılabilir.Sitemizin görsel veri tabanı ne kadar zengin olursa o kadar faydalı olacaktır.Bu amaçla siz de elinizde bulunan teknik animasyon ve videoları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Amaç:

Her nedense ilim irfan (?) yuvaları olan teknik eğitim liseleri ve üniversitelerde bulunuruz da, çoğumuzun yegane derdi ya geleceğe yönelik ekonomik kaygılar ya da siyaset oluverir. Bu durum iş hayatında da devam eder. Asli vazifesi “fen ve teknik” olan bizler, aslında fen ve teknikten ne kadar uzağız .  ” Adamlar yapmış !.. ” deyiminin bu kadar yaygın olması bu tezi doğrulamıyor mu? Bu durumu Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy şu dizelerde işler,

Daha mektepte çocuktuk, bizi yıldırdı hayat;
Oysa hiç korku nedir bilmeyecektik, heyhât!
Neslim ürkekmiş, evet, yoktu ki ürkütmeyeni;
“Yürü oğlum!” diye teşci’ edecek yerde beni,
Diktiler karşıma bir kapkara müstakbel ki,
Öyle korkunç olamaz hortlasa devler belki!
Bana dünyâya çıkarken “Batacaksın!” dediler…
Çıkmadan batmayı öğren, ne kadar saçma hüner!
Ye’si ezber bilirim, azmi yüzünden tanımam;

Sitemizdeki videoların çoğu evet yine “O adamlar” ‘a ait ama , burada hedefimiz bütün teknik konuların temel yasaları hakkıyla bilindiğinde neler yapılabileceğini görsel olarak gösterebilmek.Ev yapımı deneylerden, teknolojinin son harikası icatlara kadar hemen her şeyi elimizin altına alarak, ” Biz neden yapamayalım?”‘ı dedirtmek. Yani özgüvenimizi kazanmak.Evet bizler de yapabilirz.

Üyelik

Tamamen ücretsizdir.Sitemize üye olmak bu platformu desteklemeniz ve avantajlarından yararlanmanız anlamına gelir. Ayrıca süreç içerisinde üyelerimize sunacağımız extra hizmetler sanıyoruz ki sizleri daha çok memnun edecektir.

Site Yönetimi

Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibat kurunuz.

E-posta : irtibat@teknikvideo.com veya destek@teknikvideo.com

Not : Sitemize , Teknikvideo.net veya  teknikvideo.net farketmez ,her üçüyle de yine sitemize ulaşabilirsiniz.

“Hakkında” hakkında 1 yorum

  1. merhabalar bana buharlı lokomatif lazım çalışır durumda performans ödevi için satıyomusunuz bana yardımcı olursanız sevinirim cevabınızı bekliyorum..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir