Rüzgar enerjisi ile çalışan su pompası

9
4184
gösterim


 

 
Erciş Endüstri Meslek Lisesi Metal İşleri Bölüm Şefi Hasan ALAGÖZ tarafından yapılan, rüzgar enerjisi ile çalışan su pompası.

Hocamız sayın Hasan Alagöz ‘e çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

9 YORUMLAR

  1. gerçekten güzel yapmışsınız bende bunun su ile çalışanını yapmak istiyorum. biraz araştırdım ama bombaları bulamadım.
    pompaları bulamadığım için proje beklemede nerden bulabilirim acaba yrdm lütfn.

  2. Pompa çok güzel olmuş, tabi hocamız bunun bir hesabını da çıkarsada siteye koysa çok daha güzel olurdu. Ör. Kaç metreden ne kadar çekiyor? 10 m ye ne kadar su basar? kanat çapı nedir? Bunlarıda koysa çok faydalı olurdu.
    diğer taraftan, arkadaşımız pompa sormuş, eski model bisiklet pompaları vardı aynı yöntem öyle bir düzenek hazırlanabilir. çok zor olmasa gerek,veya bir akvaryum hava pompasıda size bir fikir verebilir yeterki inceleyin ve bir tornacıdan veye su tesisatcısından destek alabilirsiniz. eski tip kollu keson kuyudan su çekmek için kullandığımız (kollu)pompalar bile işini görebilir.

  3. hocam çok güzel bır ürün yapmıssınız lütfen maddıyatı düşünmeden b ana bır adet daha kuvvetlısını yapma ımkanınız varsa haberleşebılırız ıyı günler 0532314181

CEVAP VER

Yorumunuzu yapınız
Lütfen adınızı yazınız