Türk Mucit Muammer Yıldız ve icadı

Türk Mucit Muammer Yıldızın geliştirdiği patentli cihaz.Manyetik monopol denilen sistemle çalışan makina hiçbir harici enerji gerektirmiyor. Videoda Muammer Yıldız buluşunu Hollanda’da Delft universitesinde bilim adamlarının şaşkın bakışları altında sunumunu yapıyor.

Patenti ve diğer detayları görmek için : https://www.wipo.int/pctdb/en/wo.jsp?WO=2009019001&IA=EP2008006459&DISPLAY=STATUS

Basından detaylar – 1

Emekli emniyet amiri Muammer Yıldız, sekiz yıllık çalışmasının sonunda kendi kendine elektrik üreten bir cihaz geliştirdi.

Cihazı Türk Patent Enstitüsü’ne onaylatan Yıldız, merkezi Almanya’da bulunan TÜV’den (Technischer Überwachungs-Verein-Teknik Denetim Kurumu) uluslararası yararlılık belgesi de aldı. Patent İşbirliği Sözleşmesi’ne göre kurulan İsviçre merkezli Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) da patent belgesini onayladı. Ön belgeleri gönderen WIPO, bir ay içinde resmî belgeyi Yıldız’a ulaştıracak.

BSMH adını verdiği cihazı uluslararası teknoloji ajanlarına karşı koruma altına alan Yıldız, icadı sayesinde konut ve işyerlerinin elektrik, otomobil, gemi ve uçakların yakıt sıkıntısını gidereceğini iddia ediyor. Sınırsız enerji verdiği söylenen cihaz için çeşitli ülkelerden dev şirketler, anlaşma yapabilmek için Yıldız’la görüşmek istiyor. Cihazın ilk çalışması için 12 voltluk küçük bir akü gerekiyor. Aküden 8 saniye boyunca 12 volt elektrik veriliyor. Bu enerji itme gücü sağladıktan sonra akü devreden çıkarılıyor ve cihazın içindeki küçük motorlar devreye girerek elektrik üretimine başlıyor. Üretilen elektriğin yüzde 20’sini kendi kullanan cihaz, yüzde 80’lik kısmını ise dışarıya veriyor. Cihazda 12,4 volt olarak elde edilen doğru akım (DC) önce 380 volta yükseltiliyor, harici olarak bağlanan bir invertör (çevirici) aracılığıyla da 380 volt alternatif akıma (AC) çevrilebiliyor. Cihazın içine yerleştirdiği 14 adet minik motoru hava sistemiyle yönlendiren Yıldız, bu say! ede ısınma ve sürtünme problemlerini ortadan kaldırıyor. Muammer Yıldız’ın icadı, başlangıçtaki 8 saniyelik elektrik enerjisi dışında hiçbir şekilde gaz, mazot, benzin, elektrik veya diğer yakıt türlerine ihtiyaç duymuyor.

10 Nisan 2003’te Türk Patent Enstitüsü’nden patentini alan Muammer Yıldız, cihazını merkezi İsviçre’de bulunan Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’na da inceletti. Uzmanlar, 21 Ekim 2004 tarihinde ürünün doğruluğunu onayladı. WO 2004/091083 A1 numarasıyla kayıtlara geçen cihazın patentinin, bir ay içinde Yıldız’a ulaştırılacağı bildirildi. Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’ndan gelen yazıda cihaz hakkında özetle şu bilgiye yer veriliyor: “Bu taşınabilir sistem, akümülatörden aldığı ilk güçle harekete geçiyor ve daha sonra başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan sonsuza kadar enerji üretiyor.”

Yıldız’ın TÜV’den aldığı uluslararası yararlılık belgesi, dünya devi şirketlerin de dikkatini çekti. Birçok şirket yetkilisiyle görüşen Yıldız, cihazın lisans hakkını satacağı uygun bir şirket arıyor. Mucit Yıldız’ın cihazla ilgili çalışmaları 1995 yılında başladı. Emekli olduktan sonra kendisini meşgul edecek bir iş arayan Muammer Yıldız’ın aklına, sonsuz enerji üretecek bir cihaz yapma fikri geldi. Kısa sürede yaptığı işe kendisini kaptıran Yıldız, emekli ikramiyesi ve bindiği minibüsünü cihazın yapımı için harcadı. Yıldız, 1995’te başladığı çalışmalarını 2003 yılı başında sonuçlandırdı. Cihaza eşi, kızları ve kendi isminin baş harflerini koyan Yıldız, BSMH adını verdiği cihazı, sunum yaptığı resmî kurumlara Ocean Star (Okyanus Yıldızı) ismiyle tanıttı. Herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymadan, sınırsız elektrik ürettiği öne sürülen cihazın petrol boru hatlarından uzay aracına kadar her alanda kullanılabileceğini belirten Yıldız, üç parçaya ayırdığı cihazını farklı banka! ların kiralık kasalarında saklıyor.

TÜV nedir?

Almanya Teknik Denetim Kurumu (Technischer Überwachungs-Verein, TÜV) 140 yıldır teknik muayene, kontrol ve yönetim sistemlerinin belgelendirilmesini yapıyor. Bağımsız bir denetim ve kontrol kuruluşu olan TÜV, yetkili uzmanlarıyla sanayi kuruluşları, resmî, özel veya tüzel kuruluşlar adına teknik denetim, muayene ve kontrol görevi yapıyor.

Basından detaylar – 2

‘Manyetik monopol cihazı’ adı verilen alet, kendi kendine elektrik üretiyor.

İzmirli emekli emniyet amiri Muammer Yıldız’ın 32 yılda geliştirdiği, kendi kendine elektrik üreten manyetik monopol cihazı görücüye çıkıyor.

Tasarladığı aletin dünya patentini 2009 Aralık ayında alan Yıldız, Almanya’da önümüzdeki mayıs ayında kamuoyuna tanıtılması için gün saymaya başladı.

Almanya ve Hollandalı akademisyenlerin cihazı günlerce incelediğini söyleyen emekli mucit, gizlilik anlaşmaları kapsamında dev firmalarla da sözleşme imzalamış.

Yıldız, cihazının elektrikli ev eşyaları, otomobil, gemi, uçak ve uzay gemilerine varıncaya kadar akla gelebilecek birçok alanda kullanılacağını söylüyor.

Cihazın hikayesi ise ilginç. Muammer Yıldız polis akademisinde öğrenciyken laboratuvarda yer çekimini yenmek amacıyla bir araştırma başlatır. 4 sene süren çalışması sonucunda cihazı geliştirir. Önceleri hiçbir işe yaramayan cihazı, mesleğe başlaması nedeniyle bir kenara bırakmak zorunda kalır. 20 yıl sonra emekli olan Yıldız, ikramiyesinin tamamını, yıllar önce bir kenara bıraktığı cihazı geliştirmek için kullanır. İki yıllık bir çalışmanın ardından cihazı tamamlayarak, kendi kendine elektrik üreten bir sistem haline getiren Yıldız, bir sponsorun desteğiyle de yurt dışına giderek uluslararası geçerliliği olan patentleri alır. Bu aşamadan sonra ise dünya devi birçok şirket peşinde koşmaya başlar emekli mucidin. Anlaşmalar imzalanır, hayallerinin peşinde koşan bir zamanların emniyet amiri, mutlu sona ulaşır.

Yazar: admin

172 thoughts on “Türk Mucit Muammer Yıldız ve icadı

  yakup

  (28 Mayıs 2014 - 13:38)

  bumakine nerde ya

  hacimurad

  (02 Haziran 2014 - 23:50)

  arkadaşlar bu adamlar bu motoru üretmişlerse niye satmıyorlar .havalandırma için motor lazım alıcıyım ama satıcı yok nasıl iş anlamadım

  hakan

  (06 Haziran 2014 - 04:27)

  Çok Güzel ama keşke yabancılara kaptırmasa 🙁 HELAL OLSUN !

  tolga

  (27 Haziran 2014 - 20:14)

  Yabacılar sinek gibi üşüşür! Varmı devlet desteği yok!!

  alpaslan

  (09 Temmuz 2014 - 02:51)

  10 yıldır aynı hikaye. Ortada bişey yok. Madem böyle bir cihaz yaptın sunsana insanlığın hizmetine. Petrol Savaşlarını da bitirmiş olursun hemde. Ben inanmıyorum yok böyle bisey

  SALİH

  (10 Temmuz 2014 - 08:16)

  ama buürün için şunu eklemem lazım manyetik bir güç çıkardıgı için ürünün çokgüzel izole edilmesi lazım aksihalde insanda çok acayip şekilde baş agrısı yapıyor kalıtımsal olabilr buna dikkat etmesilazım iyiçalışmalar t ekkelimeile harika bukonuda bendecok emek vezamanharcadım arkadaşımız çokçok güzelbir ürün meydana cıkarmış

  ahmet yüksel

  (21 Temmuz 2014 - 04:30)

  türk mucit diye sürdüğünüz şu pensilvanyalı akrabası şarlatanın palavralarını kaldırın da daha fazla küfredip günaha sokmayın insanları.emekli polis miş sen mesleğinde ne başardın ne okudun ne öğrendin de böyle con ahmet palavralarıyla insanlarla dalga geçiyorsun.
  2 kere 2 dünya kuruldu kurulalı 4 dür ne 3 ne de 5.Yoktan var etmek yalnızca allaha aittir.Ben ilahiyatcı değilim ama allaha imanım sonsuzdur.Fizik ise mesleğim.Vay canına binlerce yıldır bu kadar alim bilgin boşuna kafa yormuş meğerse insanlık alemi mucit muammeri bekliyormuş.
  beni üzen böyle şarlatanlara muskacı falcı üçkağıtcılara inanan cahilliğini bilmeyen insanlarla alay edilmesi.
  lütfen kaldırın şu muammer yıldız palavracısının zırvalarını.Belki de ölmüştür hiç olmazsa arkasından laf ettirip de günaha sokmayın insanları.

  Burak ÇEVİK

  (12 Eylül 2014 - 08:49)

  Biraz mantıklı olun böyle bir ürünün piyasaya jenaratör gibi satılması mümkün mü ? Hmen muadilleri üretilir bu arkadaşın amacı prototipi satıp para kazanmak yoksa hiçbirşey kazanamaz Satın alacak şirketlerde bunun farkında oldğu için bu işe yanaşmıyorlar fakat daha büyük ölçekli bir enerji sistemi oluşturulursa örneğin bir köye yetecek enerji üretimi gbi o zman talibi çok olur.Bir de şu işi siyasete çekip ortalığı pisletmeyin

  ali rıza taze

  (01 Kasım 2014 - 05:25)

  ya arkadaşlar bu makina sonsuza kadar elektirik uretemez bı defa doga kanunlarına aykırı guç vermeden güç alamazsın zamanla enerji kayıbıyla susar bu makına boyle bir sey mumkun degil kendimizi kandırmayalım ancak ara ara enerji takviyesiyle çalışır yoksa zamanla çalışmaz olsaydı zaten nasa yapardı merak etmeyın dunya teknolojide nasanın artıklarını kullanıyo unutmayın nasanın 50 yıl önce yaptıklarını bugun son teknolojı dıye kullanıyoruz aklınızı başınıza alın ama yınede guzel çalışma

  ali rıza taze

  (01 Kasım 2014 - 05:36)

  ha arkadaşlar bende çolleri susuzlukdan kurtarıcak su makınası icat ettım nehıre dağa dereye geregyok nasılmı 200 tane kılımayı aynı anda calışdırdım saatte onton su uretıyo patentıde nasa verecek

  okan

  (21 Kasım 2014 - 00:40)

  Türkler kadar kendi insanını gömen başka bir millet yoktur. Yav arkadaş adam belkide yaptı bunu neden gurur duymak yerine hemen çamur atıyorsunuz. Eğer türklerin içinden bir peygamber çıksa has…r lan ordan diye ona bile gider yapardı bizim millet emin olun. Ben tebrik ederim meslektaşımı inanıyorum ki gerçek ve bundan belkide 5-10 yıl sonra bunu her yerde kullanabileceğiz. Unutmayın bizim millet tv yede telefona da dokunmatik ekrana da hasi…ktir lan ordan diyen bi millet. Eğer bir amacınız varsa bizim millete sormadan yapacaksın. Benim yorumda bir garip oldu bizim milleti hem övüp hem gömdüm 🙂

  Andıkların erkan

  (12 Ocak 2015 - 02:11)

  Sayın yıldızı kutlarım calimasina başlamadan önce bir elektrik fizikçi ile konuşsaydı bu yaptığının perpetiummobile olduğunu bilirdi kendi kendine çalışır fakat hiçbir enerji alamazsınız bu cok bilinen bir sistemdirbicat olamaz yani patent olamaz fakat. Patent müracaatı yapabilir kaybettiği zamana. Yazık .

  abdullah vatansever

  (14 Ocak 2015 - 20:19)

  birkere öyle bedava enerji üreten cihaz olsa herkez müşteri olur al sana destek demekki hepsi uydurma yalan yıllardır hep merakla izliyom bu tür buluşları bi tane bedava enerji üreteni görmedik dünyada saygılar

  Kaya Tezcan

  (01 Şubat 2015 - 10:46)

  Daimi mıknatısın DC manyetik kuvvetleri daimi bir enerjidir. Dünyanın da manyetik alanı ve gücü vardır. Yağmurlu havalarda şimşeğin elektrik gücünü dünyanın manyetik gücünden alır. Mıknatıslar da manyetik kuvvetlerini dünya manyetik kuvvetlerinden alır. O halde daimi mıknatıslardan manyetik kuvvetleri koparıp bir motor yapmak mümkün; ve bu motor ile elektrik üretmek mümkün diye düşünüyorum. Ancak mıknatıstan manyetik kuvvetleri koparmak büyük maharet ister. Saygılarımla.

  m.kaya Binışık

  (06 Şubat 2015 - 21:25)

  BU MOTORU CALIŞTIĞI İSPATLI BUNUN GİBİ MOTOR YAPAN BAŞKA İNSANLARDA VAR BİR İNGİLİZİN PATENTİ İLE GÜNEY AFRİKADA İMALATA BAŞLANMIŞ İKİ AYA KADAR ALMANYA PİYASALARINDA SATIŞA CIKACAKMIŞ YALNIZ MUAMMER YILDIZIN BULUŞU BUNLARIN ÇOK DAHA İYİSİ YAKINDA BU MOTORLA GİDEN ARABALAR YAPILDIĞI GİBİ YATLARDA BU MOTORLA SESSİZCE GİDEBİLECEK BEN BU ENERJİNİN NEDEN ŞİMDİYE KADAR GELİŞTİRİLMEDİGİNE HAYRET EDİYORUM.KÖYLERİN VE HER EV KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK.BU ELEKTRİK VE PETROL FİRMALARININ İŞİNE GELMEZ MANİ OLACAKLARDIR BENCE BAŞKAN RECEP ERDOĞAN BU İŞE EL ATMALI TÜRK MALI MOTOR ÜRETİLMELİ SELAM OLSUN İNANMIYANLARA VE İNETRNETE MAĞNET MOTOR YAZIN DİĞER BUİŞLE UĞRAŞANLARI GÖRÜN

  ihsan özirtegün

  (16 Mart 2015 - 22:03)

  adam içat etmiş ama boş uğraş 24 volt üretecek inverter aracılığıyla 380 dc ye ve sonra 380 ac çevirecek bu inverter 40000 dolar bir tanesi o da çin malı maliyet bazında düşünülürse bir köy halkı ancak masrafının altından kalkar önemli olan inverter i aradan çıkarmak ve doğrudan istenilen voltajı elde etmektir birde voltaj değerinin yanında kilowatt değeri önemli böyle kuru boş dönen aletle ancak yaz aylarında karşısına geç serinle…bende daha iyisi var yakında piyasaya çıkacak.

  Murat-Patent Vekili

  (17 Nisan 2015 - 14:03)

  Öncelikle buluşçunun kendisini kutlarım. En azından düşünüp bir şeyler yapmaya çalışıyor, yani üretmeye çalışıyor, bu zamanlarda hepimizin ihtiyacı olan bir şey bu. Buluş konusu yararlıdır/yararsızdır çalışır çalışmaz çok fazla yorum yapmak istemiyorum ama henüz bu başvuru patent alamamıştır. Öncelikle WIPO (yani uluslar arası patent başvurusu) yapılmış olan bu buluşun resmi araştırma raporu gelmiş ancak WIPO belge veren bir sistem değildir. Ayrıca resmi araştırma raporu da olumsuz gelmiştir (yenilik ve buluş basamağı içermemektedir istemleri). Almanyadan ise sanırım faydalı model almış, faydalı model için buluş yapılmasına gerek bulunmamakta iki farklı özelliği birleştirip, eşi benzeri yoksa (yararlı ya da yararlı olmasın) faydalı model belgesi verilebilir. Ancak aldığı belge patent belgesi değildir.

  Uluslar arası patent başvurusundan sonra Avrupa’ya girmiş ancak daha inceleme raporu tamamlanmamış, yani patent aldığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır.

  emre

  (29 Temmuz 2015 - 22:21)

  Buna benzer bir cok uygulama var bende bu konu uzerinde yillardir calisiyorum hatta kkendi enerjisini uretip uretilen enerji ile saatte 150 km hizla giden bir arac projemm var biz turklerde bu dogru neyazikki birligimiz yok bu konuda oysa birlik olup el ele versek inanin buna ne nasa nede baska bir topluluk buna erismesi mumkun olmayacaktir Allah celle cəlaluhu bizlere verdigi akli tek basimiza one cikarmak istiyoruz oysa birlik olundugu zaman hic kimsenin devirmeye gucu yetmiyecektir soylemek istedigim canli yada cansiz sayisiz nimetler var bunlarda insanlar icin nice ibretler var bu ibretler ve yol gosterici vesilelerden biride dunyamizin kutuplari bir kardesimizinde belirttigi gibi suan bakterilerden bile elektirik uretiliyor bunlarin her biri dunya uzerinde kuranda bildirilen gozlemlere dayali once Allah celle cəlaluhu nun izni ile sadece birlik olup sebebe sarilmaliyizki cok buyuk projelere imza atalim tum dunya insanligi icin hem fakir hemde zengin kazanc saglasin soyle bir dusunelim ornegin konu manyetik enerji ile elektirik uretmekse bunu dunya manyetigi ilede uretmemiz yani insanlarin bu enerjiyi zararsiz halde kullanmalarina imkan verecek calismalar yapila bilinir bir ornek daha veriyim ornegin yildirim elektirigi cok yuksek voltajlar uretmekte bunu nasil yapiyor bir sebebi var sadece birlik olup konulari kucuk deneylerle harekete gecmeliyiz
  Inanin oyle cok insan varki turk olsun yada olmasin bircok ugrasinda basari gostermis ama kiskanclik ve birlik olmadigi icin projeler kucuk capli kalmasiyla sakli kalmis birlikten guc dogar dogan gucu paylastikcada artar insaAllah

  emre

  (29 Temmuz 2015 - 22:49)

  Ornegin bazi miknatislar kardesimizinde yazdigi gibi sinirsiz enerjisini dunyanin manyetik alanindan alliyor durum boyle iken ki bu cok buyuk bir bulus olur dunyanin manyetik enerjisini evinizde isde arabada ucakda nerde istersek kullana biliriz buna ornek kablosuz elektirik vere biliriz tek yapilmasi gereken bu dunya nin manyetik enerjisini kullanila bilir hele getirmek ve bence bu mumkun ancak 1 sinir var belirli bir atmosfer menzili disinda bu enerjiyyi kullanamayiz buda manyetik alanin kapsamadigi alan olacaktir buda uzay boslugu oluyor boyle bir proje degil turkiyeyi dunya insanligina buyuk katkisi olacaktir insanlar kazanclarini ornegin elektirige isinmak iciin yakita vermeyecek gezmek icin harcama yapmayacak belki cuzzi miktarda 1 veya bir kac defa alinacak karsit kucuk bir cihazla bu manyetik enerji kullanila bilir enerji haline gelip hizmete sunulacak ozaman ne turubun cesitleri ne jenerator cesitleri nede yakit cesitleri kullanilacaktir dolayisiyla ne petrol nede gaz nede elektirik tartismasi olacaktir dunyaninncekirdegindeki manyetik enerji tum dunyaya yetecek artacakdir.
  Yapilmasi gereken once birlik sonrasi pes pese cozulup onu acilip gelecektir insaAllah

  Alp

  (25 Ağustos 2015 - 09:43)

  Boyle birseyin ortaya cikmasi bazi guclerin yok olmasi ve $ kaybi yaratacagi icin gundemde sadece soylenti olarak kalir ve mazi gibi soylenir bunun dunyaya yayilmasini sagliycak cok kisi var ama gizu kara guclusu yok bu isler okadarda soylendigi gibi kolay degil cunki arka guclerin elleri cok sert duser

  volkanbozkus

  (26 Şubat 2016 - 13:54)

  videoyu izlemedim manyetik monopol kelimesi ilgimi çekti öyle bir şey yoktur.Termodinamik yasalarına göre ise yoktan enerji var edilemez.Yani teorik olarak olmayan birşey pratikte hiç olamaz tersi belki mümkündir ama böylesi değil.

  mutlu çetinkaya

  (07 Nisan 2016 - 01:19)

  Adam yapmış, şimdi serinletir sadece ama bir çığır açtı bu icat bence, onu eleştirenler acaba ömürlerinde bir elektrik devresi, motor, stator, manyetizma, tork dersi aldı mı yoksa bir türk yaptı diye yine aşağılık kompleksine mi girildi. Unutmayın Tesla da birçok şey denedi ama o deneylerin çoğunun ürününü şimdi kullanıyoruz.Hatta Edison onun birçok projesini çaldı diyen otoriteler var. evet invertör deversini alırsan 40000 tl ama bir üniversite baskı devresini 10 tl ye çıkarır 500 tl ye de üretir. Yeter ki kendimize güvenelelim. Bence söyle :12 voltla manyetik torku döndür.Dönünce tork, röleyi kaldır akımı kes. Dönen tork AC akım üretir, üretilen ac akım dc çevrilir ve aküye depolanır, aküden 12v dc çıkar motora ver. Yani akü motoru, motor da aküyü besliyor. Tabi bunlar salise zamanında olduğundan motor sürekli dönüyor. Mantığı böyle kurabildim daha iyisini düşünen düzeltsin lütfen bilgi paylaştıkça çoğalır. Bu arada akü veya pil aynı laptoplarımızın pilleri gibi doldur boşalt olduğundan bir zaman sonra kullanılmaz hale gelecektir. 6 ayda bir sadece aküyü değiştirmek gerekecektir. Bence yakıt parasına ikame edilir .Saygılarımla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir