İçeriğe geç
Ana sayfa » Türk Mucit Muammer Yıldız ve icadı

Türk Mucit Muammer Yıldız ve icadı

Türk Mucit Muammer Yıldız ve icadı için yurtdışında yaptığı sunum

Türk Mucit Muammer Yıldızın geliştirdiği patentli cihaz.Manyetik monopol denilen sistemle çalışan makina hiçbir harici enerji gerektirmiyor. Videoda Muammer Yıldız buluşunu Hollanda’da Delft universitesinde bilim adamlarının şaşkın bakışları altında sunumunu yapıyor.

Patenti ve diğer detayları görmek için : https://www.wipo.int/pctdb/en/wo.jsp?WO=2009019001&IA=EP2008006459&DISPLAY=STATUS

Basından detaylar – 1

Emekli emniyet amiri Muammer Yıldız, sekiz yıllık çalışmasının sonunda kendi kendine elektrik üreten bir cihaz geliştirdi.

Cihazı Türk Patent Enstitüsü’ne onaylatan Yıldız, merkezi Almanya’da bulunan TÜV’den (Technischer Überwachungs-Verein-Teknik Denetim Kurumu) uluslararası yararlılık belgesi de aldı. Patent İşbirliği Sözleşmesi’ne göre kurulan İsviçre merkezli Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) da patent belgesini onayladı. Ön belgeleri gönderen WIPO, bir ay içinde resmî belgeyi Yıldız’a ulaştıracak.

BSMH adını verdiği cihazı uluslararası teknoloji ajanlarına karşı koruma altına alan Yıldız, icadı sayesinde konut ve işyerlerinin elektrik, otomobil, gemi ve uçakların yakıt sıkıntısını gidereceğini iddia ediyor. Sınırsız enerji verdiği söylenen cihaz için çeşitli ülkelerden dev şirketler, anlaşma yapabilmek için Yıldız’la görüşmek istiyor. Cihazın ilk çalışması için 12 voltluk küçük bir akü gerekiyor. Aküden 8 saniye boyunca 12 volt elektrik veriliyor. Bu enerji itme gücü sağladıktan sonra akü devreden çıkarılıyor ve cihazın içindeki küçük motorlar devreye girerek elektrik üretimine başlıyor. Üretilen elektriğin yüzde 20’sini kendi kullanan cihaz, yüzde 80’lik kısmını ise dışarıya veriyor. Cihazda 12,4 volt olarak elde edilen doğru akım (DC) önce 380 volta yükseltiliyor, harici olarak bağlanan bir invertör (çevirici) aracılığıyla da 380 volt alternatif akıma (AC) çevrilebiliyor. Cihazın içine yerleştirdiği 14 adet minik motoru hava sistemiyle yönlendiren Yıldız, bu say! ede ısınma ve sürtünme problemlerini ortadan kaldırıyor. Muammer Yıldız’ın icadı, başlangıçtaki 8 saniyelik elektrik enerjisi dışında hiçbir şekilde gaz, mazot, benzin, elektrik veya diğer yakıt türlerine ihtiyaç duymuyor.

10 Nisan 2003’te Türk Patent Enstitüsü’nden patentini alan Muammer Yıldız, cihazını merkezi İsviçre’de bulunan Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’na da inceletti. Uzmanlar, 21 Ekim 2004 tarihinde ürünün doğruluğunu onayladı. WO 2004/091083 A1 numarasıyla kayıtlara geçen cihazın patentinin, bir ay içinde Yıldız’a ulaştırılacağı bildirildi. Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı’ndan gelen yazıda cihaz hakkında özetle şu bilgiye yer veriliyor: “Bu taşınabilir sistem, akümülatörden aldığı ilk güçle harekete geçiyor ve daha sonra başka bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan sonsuza kadar enerji üretiyor.”

Yıldız’ın TÜV’den aldığı uluslararası yararlılık belgesi, dünya devi şirketlerin de dikkatini çekti. Birçok şirket yetkilisiyle görüşen Yıldız, cihazın lisans hakkını satacağı uygun bir şirket arıyor. Mucit Yıldız’ın cihazla ilgili çalışmaları 1995 yılında başladı. Emekli olduktan sonra kendisini meşgul edecek bir iş arayan Muammer Yıldız’ın aklına, sonsuz enerji üretecek bir cihaz yapma fikri geldi. Kısa sürede yaptığı işe kendisini kaptıran Yıldız, emekli ikramiyesi ve bindiği minibüsünü cihazın yapımı için harcadı. Yıldız, 1995’te başladığı çalışmalarını 2003 yılı başında sonuçlandırdı. Cihaza eşi, kızları ve kendi isminin baş harflerini koyan Yıldız, BSMH adını verdiği cihazı, sunum yaptığı resmî kurumlara Ocean Star (Okyanus Yıldızı) ismiyle tanıttı. Herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymadan, sınırsız elektrik ürettiği öne sürülen cihazın petrol boru hatlarından uzay aracına kadar her alanda kullanılabileceğini belirten Yıldız, üç parçaya ayırdığı cihazını farklı banka! ların kiralık kasalarında saklıyor.

TÜV nedir?

Almanya Teknik Denetim Kurumu (Technischer Überwachungs-Verein, TÜV) 140 yıldır teknik muayene, kontrol ve yönetim sistemlerinin belgelendirilmesini yapıyor. Bağımsız bir denetim ve kontrol kuruluşu olan TÜV, yetkili uzmanlarıyla sanayi kuruluşları, resmî, özel veya tüzel kuruluşlar adına teknik denetim, muayene ve kontrol görevi yapıyor.

Basından detaylar – 2

‘Manyetik monopol cihazı’ adı verilen alet, kendi kendine elektrik üretiyor.

İzmirli emekli emniyet amiri Muammer Yıldız’ın 32 yılda geliştirdiği, kendi kendine elektrik üreten manyetik monopol cihazı görücüye çıkıyor.

Tasarladığı aletin dünya patentini 2009 Aralık ayında alan Yıldız, Almanya’da önümüzdeki mayıs ayında kamuoyuna tanıtılması için gün saymaya başladı.

Almanya ve Hollandalı akademisyenlerin cihazı günlerce incelediğini söyleyen emekli mucit, gizlilik anlaşmaları kapsamında dev firmalarla da sözleşme imzalamış.

Yıldız, cihazının elektrikli ev eşyaları, otomobil, gemi, uçak ve uzay gemilerine varıncaya kadar akla gelebilecek birçok alanda kullanılacağını söylüyor.

Cihazın hikayesi ise ilginç. Muammer Yıldız polis akademisinde öğrenciyken laboratuvarda yer çekimini yenmek amacıyla bir araştırma başlatır. 4 sene süren çalışması sonucunda cihazı geliştirir. Önceleri hiçbir işe yaramayan cihazı, mesleğe başlaması nedeniyle bir kenara bırakmak zorunda kalır. 20 yıl sonra emekli olan Yıldız, ikramiyesinin tamamını, yıllar önce bir kenara bıraktığı cihazı geliştirmek için kullanır. İki yıllık bir çalışmanın ardından cihazı tamamlayarak, kendi kendine elektrik üreten bir sistem haline getiren Yıldız, bir sponsorun desteğiyle de yurt dışına giderek uluslararası geçerliliği olan patentleri alır. Bu aşamadan sonra ise dünya devi birçok şirket peşinde koşmaya başlar emekli mucidin. Anlaşmalar imzalanır, hayallerinin peşinde koşan bir zamanların emniyet amiri, mutlu sona ulaşır.

“Türk Mucit Muammer Yıldız ve icadı” hakkında 178 yorum

 1. peki bu aletin gücü nasıl ve kullanılan araçların oranları büyültülerek gücüde artıyor mu? gülhanedede islam eserleri müzesinde torklu bir düzenek var onun gibi birşey mi?

 2. Yemin ediyorum yabancılar hiç böyle şeyleri kaçırmıyor hemen kapıyorlar görüyorsunuz şuna bakın tek tük Türk var orada çok ilginçtir nerede bilgili adam hemen kapıyorlar

 3. Harika bir sistem, bir defa parayı bayıl ondan sonra ömür boyu elektrik BELEŞŞŞ FISTIK GİBİ Bİ OLAY helal olsun yapan arkadaşa.

 4. Ben bu buluşun gerçek sahibi Isparta’nın Gelendost ilçesinde tuhafiyecilik yapan bir arkadaşımdan 1997-98 yıllarında çalışma prensibi ile dinlemiştim. Almanyaya falan yardımcıolsunlar diye göndermişti. İmkanları sınırlı olduğu için patent vs. ile uğraşamamıştı. Ona patent almasını söylemişştim. Üniversitedeki akademisyenler çocukla dalga geçmişler. Enerjinin sakımını kanununu anlatmışlar. vs. Yani bu iş yeni değil. Manidar değilmi.. Biri bulur. Diğeri ünlü olur. Enteresan anlayacağınız. Selamlar. Beyefendiyide tebrik ediyorum.

 5. Türk Mucit Muammer Yıldız a Başarılar dilerim .
  Sonuçta Bir sistemin yapılabileceğine ispatladı .
  Türkiyede Tanıtsaydı bazı çevreler çoktan eleştiri bombardımanına başlarlardı.

 6. Muammer yıldızı öncelikle tebrik ediyorum,,
  bilinen Hazerfen Ahmet Çelebiden buyana birçok TÜRK
  buluşlarıyla,icatlarıyla ve tıp gibi birçok sektörde dünyaya öncülük yapmıştır..lakin TÜRK`ler yapmasına yapıyor ama
  kaymağı dışarı akıyor..artık o araya bir set kursakta kaymağı içeri aksa çok iyi olur..keşke sayın Muammer yıldız da parayı değil de ülkesinin istikbalini tercih edip icadını yerli sermayeye dahil etseydi..yinede gurur duyduğumu özellikle belirtmek isterim..Necmi SATIR

 7. Slm arkadaşlar bu aletin çalışdıgı yerlere düşünün ve onun üretim aşamasındaki önemi yan sanayisini buzdolabı çamaşır makinası televizyonda dahili kullanıldıgını düşünürsek sanayi açısından ğlkemize çok büyük katkısı olurdu tabi otomativ bilgisayar say say bitmiyor ülkemiz de bırakın işsizlik dünyadan işci getirir hale gelirdik..

 8. Bu memleketin ekmeğini yiyipte bu memlekete faydası olmayanları övmeyin.Yok efendim burda olsa imiş dalga geçerlermiş.Sıkıntı çekmeden ekmek yiyen varmı.Türlü zorluklarla çalışıp yılmadan bu memlekete hizmet eden onurlu bilim adamlarımızın kıymetini iyi anlayın.Avrupalılar elinden alırlar adamın ondan sonrada aşağılarlar adamı.Adamların gülmesinden taktirden çok üsten aşağıya bakan,dalga geçer gibi bir üslüp var, hiç o duruma düşmek istemezdim.

 9. Arkadaşlar yanlış anlaşılan bişey var bu videoda gösterdiği mıknatıslarla dönen makine ile elektrik üretmiyor Muammer bey, başka bir sistem var aküyle çalışan ve lektrik motorlarının devreye girdiği onunla elektrik üretiyor. ben de yanılmıştım ve sevinmiştim ama hayal kırıklığına uğradım, anlattığı başka gösterdiği başka Muammer beyfendinin Yildiz BSMH diye google’da arayın 7 tane video var yukardakiyle alakası yok. Herkese saygılar.

 10. tek kelime ile gurur duydum gerçekten
  ama bir yandanda üzüdüm böyle güzel bir şeylerin yurt dışına çıkmasına.
  el alem bunu yakında geliştirip bize kat kat pahalıya satar giden paramız bize karşı kullanılır işte bu üzücü olan şey…..

 11. muammer beyi tebrik ediyorum görünen oki geleceğin enerji kaynağını icat etmiş bunlar bi başlangıç olabilr daha muhteşem icatlar çıkabilir ortaya. allah yolunuzu açık etsin muammer bey.

 12. Çok enterasan ilgi çekici.Bu beyefendi sunumunu neden Türkçe yapmamış.2 dakikalık Türkçe sunumlu bir çekimle insanlara saygı olsun diye tanıtm yapılabilirdi.Beyefendi cihazını Türkçe tanıtsında herkes bilgi sahibi olsun.Daha iyi olmazmı.

 13. Muammer beyin icadı .fizik kurallarını altüst edecek bir olay.bu muhteşem icat
  dünyada enerji sorununu çözmüş oluyor.hiç hafife alınacak bir olay degil.Muammer
  beyle gurur duyuyorum .Daha temiz bir dünya için.

 14. Biraz teknik bilgisi olsaydı bu kadar para harcamazdı. 8 saniyede 12 volt vererek elde edilen güç ne kadar olur onun bile hesep etmeyen yorumcular milli duyguları kabararak yazıyor.
  Yabancıların bakışlarına gelince onlar yaptıkları inceleme sonucu alacakları paranın peşindeler. Bahsedilen makinenin iddia edildiği gibi çalıştığına değil. Onlar rapor tutar patent verir parayı alır.
  O kadar masrafa ve avrupaya gitmeye ne gerek var. Yaparsın makineyi dünyaya elektrik satarsın. nasıl olsa bedavadan üreteceksin, Patente ne gerek..
  Hiçbir makine verilen güçten fazlasını veremez. Bir makineye 8 saniyede verdiğiniz gücü 8 saniye alamazsınız. Aynı düşünce ERKE purojesiylede gündeme gelmişti.
  Bu tür makinelerin müzesi bile var Amerikada (Con Ahmedin makineleri) Devirdaim makineleri.

 15. ya buna inanan ne kadar çok kişi var çok komik ya,böyle birşey olabilirmi sizce,olsa bile bu kadar basitmi olur,aklınız fikriniz yattığınız yerden para kazanmakta,doğada öyle birşey yok,sadece çok verimlilik vardır,okadar yorum yapılmış sadece mantıklı iki yorum var,bu saçmalıklara inanmayın lütfen ya,devletin kurumları ne diye var nerdeler peki bu kadar büyük buluşda madem…

 16. dünyanın en buyük sözde keşfi ve bu değerli cihazın altına gazete kağıdı sermişler yaa 😀 evet bu kesinlikle türk işi :),nedenmi sunum ingilizce tabiki göz böyamak için,ordaki kişilerin bu işden anlamadığı ne kadar aşikar o kadar yüksek hızla dünen cismin etrafında rahatca oturuyorlar,hiçbir tedbir yok,koruma gözlükleri yok ve cihaza gelişi güzel cisimler yaklaştırılıyor falan,cihaz 3 ayrı parcada özel banka kasalarındamı saklanıyormuş,okadar ülke ajanlarından korkan adam bankalara nasıl güveniyor,istedikleri gibi acıp incelerler cihazı,bana daha çok küçükken dinlediğim masalları anımsattı 😀

 17. ya hakkaten dünya enerji piyasası elektirik konusunda kırılırken bir adam hic birsey vermeden sadece alıyor bu nasıl bir makineki almadan veriyor dünyada hiç birşey almadan vermez Albert Einstein in bir lafı fardı kaynaksız güç olmaz yani arkadaşlar siz o makineye etki tepki sürtünme haraket vermeden o gelişi güzel size elektirik vermez yani en azından 1 verirsiniz 5 alırsınız ama muhakkak verirsiniz ve eger anlatıldıysa bukadar peşinde kosuluyorsa neden kamuoyunda veya bir haber bülteninde yeralmadı

 18. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan ne çok insan varmış, yorumlara bakınca anladım. Doğada “MANYETİZMA” denilen kendinden güç üreten bir sistem var. Muammer bey de yerçekimi ve manyetizmayı kullanarak yapmıştır bu makinayı.
  Lütfen biraz araştırıp öyle eleştirelim..

 19. Bakıyorumda bişeyler için çaba sarfet desen kaçacak insanlar çok konuşmuş.Bilenin değil bilmeyenlerin çenesi düşmüş.Emek sarf edip bişeyler için çaba sarfeden (olsada olmasada)herkesi tebrik ediyorum,Allah muvaffak etsin onları.

 20. adam güzel bi buluş bulmuş ve türkiyemizde bunun gibi ne insanlar var ama ne fayda ya gördünüz gibi elin almanyalısı hollandayısı o pıroceyi satın alır geliştirir bize geri satar ya o mucidi ortadan kaldırırlar tıpkı suyla çalışan arabayı yapan mucidi kaldırdıkları gibi çünkü bizim türkiyemizin sistemi bozuk bizim bu gün hangi bi marka araçımıza avrupa ülkesinde biniyorlar bugün bindimiz araçların yüzde doksan dokuzu avrupa ülkelerinin markası oyüzden biz olduğumuz yerde saymaya mahkumuz bizim bu ülkede konuşanları her zaman susturmuşlardır yoksa bizim ülkemizin herseyi yapmaya gücü ve yeteneği var

 21. arkadaşlar bu yapılan projenin orta bölümünde batarya var.kimse yaptım demesin.ilk enerjiyi bataryadan alıyor daha sonra da neodium mıknatıslar sayesinde tekrar hem enerji üretip bataryayı şarj ediyor hemde motorum ucuna bağlı olan mekanizmayı döndürüyor.dünyada ilk hareket enerjisini sağlamadan yapılan magnet motor yok.sadece animasyonları ve çok güzel 3d görümtüleri var.ben ankarada elektronikcilik yapıyorum.ben manyetik motor yaptım fakat ilk hareketi el ile veriliyor.ve ilk hızı yavaş oluyor doğal olarak.herkese iyi çalışmalar başarılar dilerim….

 22. Sistemin sonsuz enerji çevrimine sahip olduğunu düşünmüyorum.
  patenti inceledim görünürde mıknatıs kullanmış, belli bir süre sonra bu mıknatıslar manyetizma özelliğini kaybedecektir eski haline getirmek için yine enerji kullanmak gerek bu enrji de ürettiğinden fazla olacaktır.
  Saygılar.

 23. Burdan tüm medya organlarına ve sanayicilerimize sesleniyorum sizin yaptığınızzz ayıptır yavv arkadaş böyle birşey bulunuyo ve bunu daha yeni ve tesadüf eseri görebiliyoruz,Murarrem Bey’in bulmuş olduğu bu icadın ucu taaaaa nerelere dokunuyo bu icadın işe yarar hale gelmesi demek bedava enerji demek bu icadın tanınması demek dünya tarihinde yeni bir milad demek savaşların,insan ölümlerinin petrol belası yüzünden olmaması demek bu sadece bir motor değil bu insanlık tarihinin dönüm noktasıdır lütfen foruma giren arkadaşlar facebookta,tweterda,varsa imkanınız medyada duyuralım ve tüm dikkatleri bu mucidimize ve icadına çekelim ben Muarrem Bey’i canı gönülden tebrik ediyorum ve Allah sizden razı olsun diyorum inşallah hakettiğiniz yerlerde de görürüz sizin gibi insanları.

 24. Böyle bir bulus, Edisonun bulusunu da, newtonun bulusunu da sollar. Ama hala sollamadigina göre, böyle bir bulus yok demektir. Bulus tarihinden bu güne 10 yil gecmis, hala ortada olmayan bir bulus. Hala kullanilmayan bir bulus.
  Düsünsenize arkadaslar, kendiliginden enerji üreten bir makine buluyorsunuz ve bu hala hic bir yerde konusulmuyor. Düsünsenize, kendi sütünü icerek beslenen bir inek kesfediyorsunuz ve bu inek ortalarda yok.
  Böyle bir bulus icin, osmanli cok caba harcadi. Osmanlida bu bulusu gerceklestirmek icin üniversite bölümü vardi ve sonra arastirmalardan tamamen vaz gecildi. Daha sonra Avrupa üniversiteleri bu bulusu yapmak icin milyarlar harcadilar ve sonunda böyle bir sey olamaz diyerek artik bu yolda masraf yapmama karari aldilar. Bu bulusun ismi Perpedium Mobile olarak tarihte cok sayida örneklerle dolu.
  Fakat…
  Ümit ediyorumki bir gün gercekten bulunur.
  Bu anlamda calismalari icin, emekleri icin sayin muammer yildizi tebrik ediyorum.

  Bilemem ama, beles ve emek harcamadan karsilik almak bu dünyada mümkünmüdür, sormak lazim. Bu makine de öyle bir sey. Alinteri olmadan emek alabilmek. Hadi hayirlisi.

 25. arkadaş bende ortaokulda icat peşinde idim.bişeyler bulduğumu sandım sonra baktım ki bulduğum şey sadece elektrik konusunda da fizik konusunda da cahil olduğumdu.ha bunu teknik lise elektrik elektronik okurken anladım.bu beyefendi kaçwattsaat enerji veriyor sisteme,sistemden toplam enerji çıkışı ne kadar. yani hatice değil neticeye bakalım.kardamıyız, yoksa zararda mı????video da adamın etrafındakilere baktım da nekadar konudan uzak hepsi fizik konusunda cahil olduğu aşikar.lütfen gündemi böyle komedilerle meşgul etmeyin.adam kaç sene önce çıkmış patenti satmış güya.eee ne sonsuz enerjisi hiçbişey yok ortada.alkış tutan insanlar konunun yabancısı, bu konunun cahili.gündemi meşgul etmeyin boş şeylerle.

 26. Böyle bir icadın adını hiç duymamış olmamız, basında hiç yer almamış olması bana biraz garip geldi. 2004 te patenti alınmış. Bu motor gerçekten idda edildiği gibi çalışıyorsa, bizim dünyaya hükmediyor olmamız lazımdı. Teknik bilgisi olmayan arkadaşların heveslerini kursaklarında bırakmak istemem ama termodinamiğin temel kanunlarını kabaca bir gözden geçirip ondan sonra yorum yapsınlar.

 27. selam arkadaşlar ben K. MARAŞ. ta oto tamir attölyem var. benda MUAMER YILDIZ .gibi büyüklerimi candan ve yürekten kutlarım. hallel olsun.ben yaklaşık 12 senedir yapmış oldugum araçlarda yakıt tasaruf cihazı geiştirdim DİZEL BENZİNLİ LPĞ Lİ araçlar için patent ve ünüversite vs artı üretim yağtım . ama bana kimse sahip cikmıyo. %20ila %25 oranında yakıt tasarufu salayan buluşum. halla mücadele ediyorum tanıtamadım çünkü ekonomik yönden.keşke bizim gibilere sahhıb cıkılsa bende türklere yani bizlere maal olmasını istiyorum ama malessef ?EKO-MAR. NET adresinden ulaşabilrsiniz birileri banada sahhib cıksa hayırlı güler cep 05427128592 iş 03442361413. ÇETİN BERTİZ

 28. O kadar zeki ol, Einsten ol, Tesla ol ama bir kendi kendine enerji üreten makina yapama. O kadar uğraş didin buluş yaptım de malesef birşey üreteme çünkü üretmen mümkün değil. Yasası var hiç birşey vermeden alamazsın. Biraz uğraşan bu sistemlerde anlar birşey vermeden alamayacağını. Tasarruf başka birşey, vermeden almak başka birşey. Bkz. temodinamik 1. kanun; enerjinin korunumu. Üniversitelerde o kadar buluş yapmaya çalışırlar, çocuklar kapı kapı gezerler sponsor ararlar, yazık böyle insanlarda hiç birşey vermeden alırlar. Ah ülkem yazık, çok yazık…

 29. Arkadaşlar hiç birşey vermeden alamazsın demişsiiz…adam önce aküdeki gücü veriyor devamında neodyum mıknatısların gücü ile güç vermeye devam ediyor.devamındada elektrik enerjisi alıyor.

 30. selamunaleykum arkadaslar icad bana yabancı degil 2001 de babamda aynı teknık uzerınde calıstı eve bır dınamoda aldı . yardımcı malzeme ve dişliler gereklıydı maddı ımkanı olmadı ve yarıda kestı . konuyla ılgılı kıme bahsetse abı senıde ortadan kaldırırlar denıyordu:) tbi kımın umrunda babam bu konuda sabancıdan yardım almak ıstedı aradıgında onu toyotanın muhendıslerı ıle gorusturmusler onlarda sizi japonlarla tanıstıralım demıs babamda buna kızmıs.
  neyse olmadı yanı daha sonra bır gazete kupurunden bu heberı duydu ve kendısı bu kupuru kesıp dosyasına koydu.

 31. Bu Alek Ürettiginin %20 kendine harcıyo, yani yine enerji ihtiyacı oldugu belli.
  benim geliştirdigim bi motor var ve hiç bir enerjiye ihtiyaç duymuy ( ilk hareket dahil ) ilk portatifimi yapmak için gerekli parayı bulursam ( ortalama masraf 10 bin tl ) tüm dünya sarsılır bu motorla.

 32. birsey yapıcaksanı kımseyı dınlemeyın olamaz ımkansız derler bır hayal oldugunu soylerler ama camdan caddeye baktıgınızda hersey saten bır hayeldı bır zamanlar ben de dunyanın cekırdegının elektırık uretıgıne ınanıyorum ve bırgun bunu elde edecegım sadece bu yuzden elektırıkcı oldum 16 yıl calısıyorum

 33. Eğer bu buluş gerçek ise çağ açıp çağ kapaması gerek, dünyadaki petrol için yapılan savaşların durması gerek, enerji nakil hatlarının, elektrik santrallerini ortadan kalkması gerek… ama bu yönde hiçbir faliyet yok. bence o cihaz ya uzun süre çalışamıyor ya en ufak bir yüke bindiğinde duruyor, yoksa tüm dünya günlerce bu cihazı konuşurdu, bu basit bir buluş değil.
  vesselam!

 34. Neden ülkemiz böyle kabiliyetli insanların elinden tutmaz,onlara çalışma imkanı saylamaz dahada önemlisi böyle beyinleri başkalarına kaptırır anlamıyorum.Buna ancak beyin tutulması denir.Değerli mucit vatandaşımızı canı göülden kutluyorum

 35. sayın Yıldız emekli emniyet amiri değil mi? nasıl oluyor da ”0” teknik bilgiyle yapılamayanı yapabiliyor?Neden detaylı bilgi verilmemiş?

  Mühendislerin yapamadığını bir polis yapıyor.ilginçmiş gerçekten.Birazda araştırma yapsalar görecekler.Tesla bu icadı ve diğer projelerini yıllar önce planladı.keşke şuan yaşıyor olsaydı..

 36. 2003 de odtüde arkadaşlarla bunun peşine düştük. biyolog ergi deniz hocada dahil. ama tek sorun devrenin yüke bindiği anda gücü kesmesi yani çamaşır makinesinin düğmesine bastığınızda icadımız duruyor kendine ayırdığı %20 gücü % 100e çıkarıyor ve invertör devre dışı YANİ EİNSTİNİN DEDİĞİ GİBİ ALMADAN VERMİYOR. bu icad tabi icad demek ne kadar doğruysa laptop, modem, radyo, telefon şarjı, tv uydusu gibi aşırı güç istemeyen tasarruf ampülde dahil küçük aletleri çalıştırır icad ne kadar büyürse o kadar kendine fazla enerji ayırır…bu alet değil bir tekneyi otomobili, televizyonu dahi çalıştırmaz eğer aksi olsaydı dünya ayağa kalkardı…LÜTFEN İSTİRHAM EDİYORUM LÜTFEN(((((:::

 37. Sitede yapılan yorumların hepsini okudum.
  Konu ile ilgili web de ufak bir araştırma yaptım.
  Dahada yapacağım.
  İlk olarak, mıknatıslardan bir şekilde enerji elde etmenin mümkün olduğuna inanıyorum.
  Vermeden alma! veya ne verirsen en fazla onu alırsın mantığı:
  Belki doğrudur.
  Ve benim anladığım, bu motorda mıknatıstan aldığı (itme gücü) enerji ile çalışıyor.
  31 Ekimde bir arkadaş yukarıda şunu yazmış:
  “2003 de odtüde arkadaşlarla bunun peşine düştük. biyolog ergi deniz hocada dahil. ama tek sorun devrenin yüke bindiği anda gücü kesmesi yani çamaşır makinesinin düğmesine bastığınızda icadımız duruyor kendine ayırdığı %20 gücü % 100e çıkarıyor ve invertör devre dışı YANİ EİNSTİNİN DEDİĞİ GİBİ ALMADAN VERMİYOR.”

  Bu arkadaş videoyu tekrar seyrederse görecekki motor çalışıyor ve uzun zaman çalışıyor.
  Ayrıca motorun önünde bir pervane var ve dolaysıla bu motor zaten “YÜKE BİNMİŞ!!!”
  Yük nerede?
  Yük pervanenin hava ile sürtünmesinde!
  Ayrıca başka yüklerde var.
  Bu motor veya yukarıdaki yorumu yapan arkadaşın motoru eğer gerçekten çalışmış ise, mutlaka yüke binmiştir.
  Yani bir metal çubuğu döndürmüştür. (Motorun ortasındaki şaft görevini gören parça.)
  Yine yani, bu parçanın bir ağırlığı ve kütlesi vede en azından motorun diğer parçalarına deydiği yerlerdeki sürtünmesi ve hava ile teması olan tüm hareketli parçalara değen havanın sürtünmesi, bunların hepsi bir yüktür.
  Eğer bu video daki motor veya “yorum yapan” arkadaşın yaptığı motor hiçbir şeye bağlanmadan dahi çalışmış ise (pil vs gibi gizli bir elektrik aygıtı olmadan), tüm bu yukarıda bahsettiğim yükleri yenmiş ve çalışmaya devam etmiş demektir. Buda bu motor çalışıyor ve enerji üretiyor demektir. Seyrettiğimiz bu videoda (eğer bir sahtekarlık yoksa) bu motor zaten yüke binmiş ve epey bir hava akımı üretmekte.

  Perendev adı altında başka bir motor daha var. Internette bulabilirsiniz.
  Başkalarıda var.
  Nedense onlarda aynı prensiple çalışmasına ramen halen ortada bir gelişme gözükmüyor.

  Bu arada bir şey dikkatimi çekti.
  Genelde bu tür icatlar hakkında çok şeyler yazılır çizilir.
  Mesela sudan elektrik elde etme, yakıt hücreleri, güneş enerjisi, vs…
  Herzaman taraflar ve karşıtlar olur.
  Haklarında yüzlerce, binlerce veya daha fazla fikir beyan eden yorumlara ulaşabilirsiniz.

  Ancak, bu konu üzerinde nedense hiçbir akademik çevrede ciddi bir taraf veya karşıt yazısı makalesi bulamadım. Aranızda bilen varsa taraf veya karşıt fark etmez lütfen söylesin.

  Saygılarımla,

 38. Muammer Beyi tebrik ediyorum yıllardır bende bezer bir projeyle uğraşıyorum ve teorik olarak başarıya ulaştığımı tahmin ediyorum umarım pratiğide tahminlerim gibi olur.

 39. helal olsun bazı arkadaşlar verdiğin enerjiyi alamazsın diye yorumlamış kısa süreli kalkış enerjisinden bahsediliyor o zaman arbanın marş motoru devamlı devrede kalsın yani buda benim yorumum. alternatifler göstereceğimize öncelikle onur ve gurur duyalım böyle bir buluşu bizlerin gelecekte daha iyilerini yapacak arkadaşları sabır ümitle bekliyoruz bize yakışanıda bu bence bu zamana kadar avrupa icat yaptı biz açığını hilesini bulduk zannedersem devran dönüyor.

 40. keske boyle buyuk bır devrım nıtelıgınde ıcadı başka ulkelere satmasa turkıyede degerlendıre bılse..yuzde 46 yakıt tasarrufu saglayan başka mucıdımızın 'ben bunu ulkem ıcın yaptım kesınlıkle baska ulkelere vermem soz konusu bıle olamza dedıgı gıbı'ulkemızde degerlendırı le bılınse

 41. Beyler.. böyle bir motor ,güç olarak istenildiği kadar büyütülebilir.. bunun sınırı yoktur.(Otomobil, zamanında icad edildiğinde max 20 km sürat yapmış) yani cihaz geliştirildiğinde ve sayıları arttırıldığında bir şehrin, ülkenin tüm enerjisi bile karşılanır bence.Bravo Muammer beye..

 42. boktan bi cigaz abartacak bişi yok sadece iki muknatısın birbirini itmesi ve hemen ardından öteki mıknatısın gelmesi ve öncekini bırakıp akışına öteki geleni itmesi ve ardından gelen mıknatısların devam etmesi basit bir icat bence bu icadın güç kapasitesi sınırlı daha ileri gidemez tahminim en fazla 1 beygir diyelimki makinayı büyülttük mıknatısları cogalttık bu eklenen cisimlerin kütlesi ve agarlıgı zaten elde edilen fazladan gücün yüküne eş deyer olacaktır zaten kısacası boktan bi cihaz kullanılabilecegi yerler kısıtlı

 43. ben zaten bu cihazın küçük caplısını bundan 5 yıl önce yaptım çöpe attım ilerisi yok yani kütle kilo yükseldikce elde edecegin fazladan güçü harcıyor zaten

 44. benzeri icatlar var, nüans farkı olabiir ama önemli bir çalışma.bu olaylar gösteriyorki yakıtsız elektrik üretilebiliyor.bu işin bir adım öteside var.mekanik hareket olmadanda elektrik pekala ürettilebilir eğer sarımlar arası manyetik rezonans izole ediebilinirse.

 45. Kişi yer içer kendinden pay biçermiş.Bu yapılanları ecnebilerden biri yaparak patent dahil sair durumlarını almış ve böyle bir sunum yapmış olsa idi olumsuz düşünenlerimizin ilk söyliyecekleri “adamlarda kafa çalışıyor,elbetteki yapacaklar” olacak ve alkış tutacaklar bravo diyeceklerdi.
  Kendi milletinden olunca tukaka yapmayın arkadaşlar.
  Bir elma yerçekiminin varlığını ispatlıyorsa bir veya birkaç mıknatınsın uygun kullanımı ile sonsuz enerji niçin üretilmesin illaki kafamıza bir şeymi düşmesi lazım,gerçekler gözümüzün önünde bunları uygun şekilde dizayn edip sunma cesaretini gösterenleri takdir ve tebrik etmek bize düşen insanlık görevidir.Saygılarımla

 46. Çalışana MEVLAM veriyor ilhamı da zekayı da emeğinin karşısınıda.2 günü bir olan ziyandadır hadisine tabii olan müslümanlar eğer bunun şuurunda olsa neler nler yapmaz ki.Ama nerde Tv deki diziler ile bizleri ben dahil ninni gibi uyutuyorlar ahlak ve aile yapısını yerle bir ederek bizi mahv ediyrlar Mevlam hepimize şuur ve kazancımızı helal mı haram mı düşüncesi versin.

 47. arkadaşlar böyle bir buluşa inanıyorum inanmıyanlar icinde olaya başka acıdan bakalım dünyada tüm devletlerin enbüyük gelir kaynağı enerji piyasasından almış olduğu vergilerdir şu anda tüm otomotiv sanayii ve yedekparca sanayii petrol üzerine yapılmış araclardır böyle bir bedava enerji meydana cıkarılırsa dünya ekonomisinin ne hale geleceğini düşünün

 48. arkadaşlar googleden erhan atalay lastik diye yazarsanız 1453 istanbulun fethini tekrar görebilirsiniz……..

 49. arkadaşlar bu icatın büyük bir sorunu var bu da yerçekiminden meydana gelen sürtünmedir bu sürtünme zamanla makinanın yavaşlamasına ve bir süre sonra durmasına yol açıyor bu içati yapanlard bu sorunla karşilaştıkları için üretime geçememişlerdir.niye hala hidroelektrik santrelleri,nüklersantraller kullanılıyor diye soruyorsanız sebebi de budur bilmek isteyenlere duyrulur.

 50. ünlü kahin vanga baba gazetecilere gördüğü vizyonu şöyle anlattı; ileride
  havada yılan gibi süzülen trenler olacak dedi, gazeteciler -dumanları varmı dediler
  (1900 lü yıllarda yalnız buharlı trenler vardı) vanga-duman yok dedi, gazeteciler- trenler ne enerjisi ile çalışacak dediler,
  vanga-o sizin bilmediğiniz evrensel bir enerjiyle çalışacaktır dedi.

 51. VALLAHA BENİM AKLIMA GELMİŞDİ
  NESE İŞE YARASA COKDAN ORTALIKTA HABERLERİ OLURDU DEMEKKİ SÜRDÜRÜLE BİLİRLİĞİYOKKKKK

 52. Yahu bazıları ne kadar safça yorum yazmış. Yok bu makina bulunalı 10 yıl olmuş, yok efendim almadan vermezmiş. Okumuş cahil arkadaşlarım

  1. Adam yoktan enerji var etmiyor. Var olan manyetik enerjiyi dönüştürüyor.
  2. 10 yıl olmasına rağmen hala niye piyasada olmadığına gelince.Borla çalışan arabalar hala neden piyasaya çıkmadıysa o sebepten. Bilmeyenler için söyleyeyim dünyaya hükmedenler büyük petrol devleridir. Sizce böyle bir icadı piyasaya sürseler petrol devleri ne duruma düşerdi bir düşünün. Bu yüzden bu ve ve buna benzer petrolün hakimiyetine son verebilecek icatların piyasaya sürülmesine asla izin verilmez. Bilmem anlatabildim mi. Haaa beni komplo teoricisi olarak düşünen veya yorum yapacak arkadaşlara da tavsiyem. Şöyle bir dünya tarihini, gerçek savaş sebeplerini bir araştırsınlar önce.

 53. siz nasıl olur da böyle bir mucide bu cümleleri kurabilirsiniz anlamıyorum projenin iyisi kötüsü yoktur verimli olmasada çalışmanın sonucunu siz böyle yorumluyamazsınız ben tebrik ediyorum muammer yıldızı boyle ilgli insanlar ülkemizde çok olsaydı çok farklı sanayilerimiz ve projelerimiz olurdu bunu küçümsüyen arkadaşlar o kadar bilyorsunuz ya daha iyisini yapın kendinizi gösterin ozaman laf değil yapılan icraatlar konuşur unutmayın…

 54. arkadaşlar ben bu arkadaşın yapmış olduğu cihazın hiç bir kuvvet gerkmeden yaptım ve 7 sene uğraştım formulleri cıkardım bir çok universteye gittim araştırdım ama şu eksik fizik alanın da araştırma yaptığımda manyetik alan itme ve çekme makinenin aslında sürtünme yaptığı manyetik alanlar arası ve bu üretimin diğerlerinden zor olduğunu buldum ayrıca manyetik alan etkileşmesinden dolayı belli bir manyetik alan hakimeyiti ortaya cıkyor ve yanı baskın olanın hakimıyetı n s katında ya s ya en tek bir manyetik alan oluyor yanii belli bir süre sonra makine hiç birseye yaramıyor

 55. helall olsun abi valla çok harika olmuş kahraman maraştan selamlar bizde burda kesme metal kalıpları yapıyoruz k.maraş

 56. Millet kaynak şart diyosunuzda kaynak zaten mıknatısın içindeki depo enerjidir bunun yaygın olmamasının nedenide mıknatıs maliyetinin çok olmasıdır.yani bu motora yaklaşık 10000tl para harcanıyorsa atıyorum bu maliyet 10 sene sonra kendini amorti ediyor fakat bu kadar süre sonrada mıknatısların gücüde azalıyor yani mıknatıs sonsuz enerji değil yenilenmeleri gerekir dolayısıyla yaklaşık bir okadar daha para gerekiyor ama tabi kesintisiz bir güç karşılığında bununla ilgilenmeleri doğaldır fakat az işte birde aranızdan doğadada var mıknatıs diyenlerinizi duyar gibi oldum evet var ama bu şekil bir sistem için neodminyum denilen elektrik enerjisi verilerek kutuplarına iyonlaştırılmış yapay mıknatıslar verimli yapıyor doğalda olur ama 10 kat belki 20 kat daha büyük olabilir ayrıca onlarda yapısını sonsuza kadar muhafaza edemez işin özeti bu doğrudur fakat çok çok avantajlı hale getirmiyor rüzgar güneş bizim ülkemizde bol iken.Yarım adayız her tarafda sürekli rüzgarımız var ne kadar kullanıyoruz o daha sonsuz enerji bana göre deniz kenarlarımıza tribünleri dik sürekli rüzgar var işte kullansana her yerden su akıyor senede güneşlenme oranımız fevkalade her yerden sıcak su çıkıyor kursana işte! Madenlerimize hiç girmiyorum bile! Bu ülkede dışardan enerji aldığımız inanılmaz değil bu mu inanılmaz!!?

 57. arkadaşlar öncelikle muammer yıldızı kutluyorum hedefe çok yaklaşmış. bendede 6 senedir ona benzer bir uğraşım var. inşaallah bizimki nde aküde yok ilave motorda kullanacağımız yerleri merak edenler ve arge karşıtı arkadaşlara:motor gücü olan her yerde
  tabiki çalışmalar ortalıkta değil.çalışma sürekliliği başarılı olursa bu forumda ve tüm internette yayınlayacağım
  herkeze çalışmalarında başarılar

 58. Bu tip cihazlarla kendimde uğraşıyorum çok düşük bir kayıpla sürtünme enerjisi yenilebiliyor. Ben açıkçası imkansız kelimesini çok kullanmam evet ortada fizik kuralları var fakat bu kurallara inananlar için var. kuralların da her zaman insanlara sınır çizdiğine inanırım. yani siz fizik kurallarına inanabilirsiniz mc2 formüllerinden bahsedebilirsiniz.Bu anca sizin fen derslerinde öğretilen kadarını anlayabileceğiniz teknolojidir. bundan 15 yıl incesine kadar havadan ses nasıl gidermiş imkansız deniyordu, görüntümü oda neymiş ?, abi Tesla diye bi manyak varmış havadan elektrik üretiyormuş !, şimdi herkes elinde teknoloji harikası dediği telefonlarla ( akıllı ) geziyor !. anında birbirleri ile haberleşiyor, dünya fiziği denen fizik kanunları o zamanın düşünürleri ve o zamanın imkanlarıyla hesaplanmış ve fiziğe dair bütün matematik sistemi bu kurala göre belirlenmiştir. evet enerji yoktan varedilemez buna bişey dediğimiz yok ama sürekliliği sağlanabilir. Muammer Yıldız’da bu cihazı yapmış kişi ama sadece o değil bu tip cihazları birçok insan inceliyor deniyor veyapıyor… benim uğraştığım sistem ise bedinin sistemi ilk hareket verildikten sonra elektromanyetik olarak kendini besleyerek ( FeedBack ) süreklilik sağlayan bir sistem çok basit düzenekler fakat benim incelediklerimin hiçbiri yükte çalışamıyor.! Sorunda bu Dünyadaki birtakım faktörler bunu zorlaştırıyor kayıplar oldukça fazla yerçekimi , hava, sürtünmesi gibi faktörler var. Ama bunlara rağmen çok az kayıplada olsa girilen enerjinin kat ve kat fazlası alınabiliyor. Örneğin en basitinden Joule thief devresi gibi Bloğumda bunu görebilirsiniz. Elektronik ve Elektromekaniği birleştirerek bu düzenekleri daha verimli hale getirmeye çalışıyorum. en azından çalışıyorum !!! ve eminim ki bir şekilde bunu bulacağım. Bu tip bir cihazlar dünyaya çok şey katar fakat çok şeyde götürür. Bu tip cihazlar yapıldı biliniyor fakat engellendiğini düşünüyorum. En basitinden petrole ve enerjiye ihtiyacınız olmadığını düşünün. otomobil sektörü .. Petrol !!!! ki bi çok savaş bu madde için çıkmıştır. Yakıt sistemleri.. silah sistemleri ki en korkuncuda bu ? tükenmeyen bir enerjiden bahsediyoruz pandoranın kutusu gibi :)) Neyse ben denemelerimi yapıyorum yineden neticede biterse kullanan sadece ben olacağım :)) Yeni testlerimi havasız vakumlu ortamlarda deniyorum hava sürtünmesi olmayan ortamlarda bu cihazların verimliliğini görmek istiyorum bakalım neler olucak ayrıca Blog’umda bunları paylaşıyor olacağım. Sevgiyle kalın.

 59. arkadaşlar yorumlarınızıın bir kısmını okudum tabi insanlar düşünceyazmışlar ancak işin içerisinde olan bir insan olarak nacizane düşüncelerimi değil yaptıklarımı hala gündemde olan çalışmalarımın tecrübesiyle sizlere bir şeyler yazmaya çalışayım.
  öncelikle mucidi kutluyorum bu çok güzel bir şalışma , ancak ne kadar verimli olduğunu öğrenmenin tek yolu basında yazdığı gibi değilde, ancak mucidin kenlerini disinden dinlediğiniz zaman anlaşılabilir.
  ikinci durum ise termodinamiğin yasasını hepimiz bilmekteyiz bir birim enerji verdiğinizde hiç kayıp olmasa dahi ancak bir birim enerji alabilirsiniz bu ezber ve kerkesin konuştuğu kolaycı düşünce bence bir mucit ve araştırmacı için söylenmemeli … nedenmi ???
  çünki termo dinamiğin yasası allahın yasası değil gükten ayet lede inmedi. dahada ilerisini söyleyim size bu yasa 3 yıl önce değişti bile şaşırmanıza yada ezberci düşüncelerinizi burada tartışmanıza da gerek yok . saygılarımla erhan atalay.

 60. bu olay gercek ama hiçbirsekilde piyasaya sürülemez cünküm petrol devleri buna izin vermez eminim daha öncede bu tarz elektirik üreten cihazlar cıkmıştır ama başta amerika dünyadaki bütün petrolü denetliyor buna asla müsade etmez dünyanın ekseni kayar

 61. ARKADAŞLAR MUHARREM YILDIZ YAŞIYOR İMALAT YOK ÇÜNKÜ KENDİSİ SİSTEMİ SATMAK İSTİYOR… VE İYİ BİR ALICI ARAYIŞINDA BENİM FİRMAM SİSTEMİ SATIN ALMAK İSTEDİ BUNUN İÇİN BENİ SİSTEM İLE İLGİLİ BİLGİ EDİNMEK AMACI İLE MUHARREM YILDIZ İLE GÖRÜŞTÜRDÜ ANCAK FİYATTA ANLAŞAMADIK

 62. bende buldum ama bizim aptal ve kendini bi halt zanneden profosörlerimiz anlamak istemiyolar bende sonsuz döngüyü buldum çalışıyo ve sponsora ihtiyacım var 0544 353 49 45 gaziantep.

 63. yapılmış sa güzel olmuş yapılmışsa yabancıların olmuş yapılmışsa bana ne bunları ne için dedim biliyormusunuz çünkü bana faydası yok sana da olmayacak o bulmuş bu bulmuş ne fark eder ben yine 800 tl aldığım aylığımdan eletrik faturası ödeyeceğim bu icat yapılmışsa yabancılar garanti almıştır bana para ile satıp bol bol arızalandığında parça satacaklar yani anlayacağınız gariban yine gariban zenginse yine zengin(SAYGILARIMLA)

 64. dünyanın en büyük yalanı ile karşıkarşıya olduğunuzu unuttunuz heralde?… termodinamiğin 2. yasasını okuyunda, bu videoyu izleyin. hadi onu geçtim 3 parçası 3 ayrı bankada saklanıyorda neden altına dergi koyuyorlar?

 65. ben imkansız lafına çok fazla bakmam bu sıralar benimde aklımda böle bişi var önce küçük motorlarla deney yapacam.
  Şimdi
  “HİÇBİR GÜÇ ALDIĞINDAN FAZLASINI VEREMEZ” işte bu laf büyük bir YALAN YALAN YALAN!!!!!!

  eski arabaların direksiyonları iki elle bile zorlanarak dönerken şimdikiler serçe parmağıyla bile dönüyorlar. Nasıl peki: Cevabı hidrolik sistemler.

  2750 devirli bir asenkron motoru olduğu gibi 380v 20kw lık bir jeneratör üretecinin kasnağına bağlarsan sana gülerler. hiç bir verim alamazsın

  Ama: (kaba bir tarif olacak detaysız yani)
  2750 devirli bir asenkron motorun kasnağına büyük diş takar, araya hidrolik bir sistem kurup onuda küçük dişli jeneratöre bağlarsan asenkron motorun harcayacağı güç üretecin verdiği gücün bir kısmını alır.

  çünkü motor bir tur dönerken jeneratör 3 tur döner. peki motorun kasnağına bağladığınız büyük diş motorun harcayacağı gücü 3 e katlarmı? cevap: dişlinin ağırlığı ve çevireceği endüvinin ağırlığı. oysa günümüzde bu ikisinin de ağırlığını düşürecek ama sertli ve dayanıklı yapabilecek teknoloji mevcut.

  alternatörleri döndermek zor bir iş değil. alternatörler içindeki endüvinin ağırlığı kadar güç gerektirir. yani onları çevirecek motorların zorlama kapasitesi stabildir. işin püf noktası bu.

  Ancak dünyanın başka sorunu var petrol zenginleri bunların sanayide kullanılmasına müsade etmezler. böyle bir sistemi anca evinde kullanırsın.

 66. İSMİM GİZLİ KALSIN

  bunun sırrı bana göre ( mıknatıs ) mıknatıs mıknatısı itmesiyle oluyo ortadadaki mıknatıslar yönüne uygun şekilde yerleştirilmiş aynı şeklin dıştakine tersi yerleştirilmiş mıknatıslar birbirini yakından ittiklerinde süper güç ortaya çıkıyor bunu herkes yapabilir ben yapamıyorum çünkü yapaçak kadar param yok …

 67. İSMİM GİZLİ KALSIN

  parası çok olan arkadaşlar internette mıknatıs mıknatısı itmesi ile birsürü döngü videosu var onlara bakarak geliştirin bunu yapamayacak ne var şu gavurlara pabuç bırakmayın muammer abi dışarıya satmakla yanlış yaptı ama biz daha isini yaparız inşallah …

 68. İSMİM GİZLİ KALSIN

  son birşey daha söleyeyim kıyamet hızla yaklaşıyor savaşlar artıyor böyle güzel buluşları gavurlara vermeyin o silah olup bize yöneliyor!!!!!!!!!! döngü demek güç demek elektirik demek silah demek şunu unutmayın elektirik demek dünyaya hükmetmek gibi bişey yaşadıgımız sürece hayatımızın bi parçası şöyle bi düşünün !!!…

 69. bu enerjisiz bir sistem değil,birileri termodinamik yasaları gereği bu mümkün değil diyorlar.anlamadıkları şu ki yada sakladıkları,bu dünyanın elekromanyetik gücünün kullanımından besleniyor.ama şunuda unutmayın bu buluş bu yüzyıla ait değil çünkü bu buluş asla kullanılmayacak.çünkü dünyayı alt üst eder.ekonomiler yer değiştiri çoğu ekonomi çöker.dünya yuvarlak değil meselesi.

 70. ürünün yurtdışına satılması gibi bir şey söz konusu değil orası uluslararası patent enstitüsü mecbur basvurcak 🙂 artı böyle bir şey bence mumkun değil çünkü yerçekimi kanunu var ve kayıpsız kazanç olmaz bunu yapmaya çalışan bir çok kişi duymuştum. yani eninde sonunda durur makina.

 71. buna benzer bir sistemi bizzat ben kendim kurdum yaklaşık 8 yıl önce yaklaşık olarak 2 hafta kendime ait bir yerde hiç stop ettirmeden çalışır bir vaziyette bırakıp kısa zamanar içerisindede test ettim ve herhan gibi bir sorunla karşılaşmadım takii patentini almak isteyinceye kadar türkiyede bu tür işlere pek olumlu bakmıyorlar helede arkanda kimse yoksa bende ki sistem tamı tamına elektronik bir devre üzerinde yapıyorum 5000 tl buluyor sabit 220 v.ac 4 ayrı çıkış güç elde edebiliyorsun çoğaltmak tamamıile kendi elimde ilgilenen varsa bu konuyla ilgili birazdaha dikkate alalım lütfen emrahvurucu001@hotmail.com ulaşmak ve ciddi olmak şartıyla arkadaşlar sizlerede iyi çalışmalar tşkler

 72. muammer yıldız almanyada hapisteymiş galiba…eğer hakiki bir türk mucit arıyorsanız kurtul kurterin atak otomobolini inceleyin yooutube_com/watch?v=ao7bBpYIR8c bu otonun rüzgara ihtiyacı yok ilk kalkışta elektriği veriyorsun tamam hem elektrik üretiyor hem pervaneyi çeviriyor hemde şarj oluyor

 73. yapmış güzel ama bu icatlarla herkez ugraşıyor ikibin birde ben tasarladım buna benzer bir cihaz elektik ürettim 380 volt ondada dışarıdan enerji almadan çalıştırdım ama destek bulamadım neyazıkki kimse böyle bişeye inan mıyor ve purojeleri rafa kaldırmak zorunda kaldım imkan olsa yapılmayacak hiçbirşey yok sonzaman larda elektirik üretmek bana cazip gelmedi şimdi yenibir cihazla ugraşıyorum önüne ne baglarsan onu çalıştıracak tabi imkan bulursam bucihazı cıkartacam

 74. 1981 yılında24 volt elektirik ürettim yaşım 11 di 5 saniye 12volt elektirik vererek sisteme 24 volt elektirik ürettim ve bunu paylaştıgım kişiler dalga geçti şimdi internet var herkes bişeyler yazıyor çiziyor yorum yapıyor bu hep olacak birileri muhalefet olacak birileri dalga geçecek herkesin oldugu gibi benimde parasal sorunum olmasa arge çalışmalarına destek verilse yenilenebilir enerji yaygın bir hal alır hatta bu işten parasal bi istegim yok buprojemi kimsesiz çocuklar vakfına bağışlayacagım SAYGILARIMLA

 75. Ben emekli bir öretmenim eğitimin beş basmağı vardır 1,bilgi basmağı 2-kavrama basamağı
  3 analiz basamağ
  4sentez basamağı
  5 uygulama basamağı
  bizdeki eğitim 2 basamağı geçemedi
  öğetmen bilgiyi verir 2 kavramışmı diye yoklama yapar . sınıflar kalabalık olduğundan breysel eğitim veremez cepheden bir eğitim verip geçer anlayan anlar anlamayan teembeller bizimdir. çünkü öğretmen o kadar kişiye bireysel eğitim veremez.gelelim üniversitelere şimdiye kadar bilinenler öğretilir başarılı olanlara bir diploma verilir.oysa üniversite bilimin gittiği yerdeki son noktadan bir ikinci noktaya ulaşmak için çalışılan araştırılan kurumdur yani lisedeki gibi bilinenlerin öğrenildiği yerdir. bu nedenle
  bu kurumlardan mezun olanlar kendilerini bilim adamı sanar ve yapılan yeniliklere hemen yarım yanlış bilgileriyle karşı çıkarlar hiç düşünmeden konuşurlar yani bilim ne demek güvenilir olması nedendir.cevap bilimsellik metedolojik bir gelişmedir. bilim bazen yanılır ve yanıldığı noktaya geri gider ve oradan başlar onun için güvenilirdir. bilim adamlarını kesip doğru diye attırdıkları doğrular bazen hatta yıllar sonra doğru bildiğimiz şeylerin ne kadar yanlış olduğunu anlıyoruz onun için eldeki son bilgilere dayanarak bu mucidin yaptığına hemen karşı çıkmayalaım biliminde yanılacağını gözardı etmeyelim
  şahsım adına ben bu mucidi kutluyorum….

 76. Bence adnan hocam olayı iyi ozetlemis, olumsuz yorum yapmak yapıcı değil hep daha iyisini yapalım bilim de böyle gelişir zaten

 77. Bilim adına olsun hobi olarak olsun bu tür çalışmalardan yanayım bu tür çalışmalar yapan kişileri toplum olarak destek olmamız gerekir köstek değil. kişi başarılı olur yada olmaz.eleştiren kişiler daha iyisini yapsın hodri meydan.yapılan çalışmaları destekliyorum başarılar diliyorum.

 78. Yorumların bazılarını okudum,bu konularda bilgisi olmayan arkadaşların yorumları özellikle dikkatimi çekti.(muciti kutlarız kim tutar seni gibi) Öncelikle ortada bir buluş falan yok! 1ncisineomium mıknatıslar normal mıknatıslardan çok güçlüdür burada kullanılan neodmium mıknatısları free energy adı altında dünyada bu konuyla uğraşıp da yapmayan hemen hemen yoktur. Yani özet olarak bu arkadaşın yaptığı şey zaten bilinen bişeydir. 2ncisi türk patent enstitusu patent veren uzmanların nasıl patent verdiklerini bu işlerle uğraşanlar bilir.başka ülkede alınmış olabilir süresi bitmiştir tanınmamaktadır veya patent uzmanı bu konuyu başka konuyla bağdaştıramamıştır isimleri farklıdır vs vs. Türkiyede bulunan üniversitelerin elektrik bölümlerindeki hocalardan öğrencilere kadar herkesin benim gibi düşündüğünden eminim.Termodinamik yasasını da savunmuyorum sadece bu yapılan manyetik deney bilinen ama üzerinde hala bir çok kişinin çalıştığı ve uygulamaya geçemeyen bir deneydir. saygılar

 79. Bellemişşiniz bir fizik kuralı. Adam yapmış dünyayıda toplamıs motoru döndürmüş.İlk hareketinde 8 sanıye bir enerji kullanmış. Bu işten anlayanlar insanlık için yardımcı olalımda daha iyi sı olsun dıyecek yerde eleştırıyor. Yoktan var olmazmış. Adam yoktan var etmediki. Bu memlekette akademısyenler hep eleştirmişler. Bir tane doğru dürüst günümüzde kullandığımız teknolojik aletlerden hıc bır tane ıcat etmemışler. Döner koltuğa oturun ordan sıze uzatılan mıkrofona ahkam kesin. Ne işe yararsınız bilmem. Baktığımız zaman doğru dürüst bır tane akademısyenın arge çalısması yok.Bu bence geliştirılebılır daha ıyısı olabılır Kim takoz koyuyor bu işe bunu araştırmak lazim.Neden belli bir yerde kalıyor. Bu adam bunu ben yenı iact ettim de demiyor. Nihayetin de bir emektir. Deneydir.Saygı duymak lazim desteklemek lazım. Emeğe saygı duymak lazim.

 80. Arkadaşlar bu işin özeti deneydir. Muammer bey veya diğerleri bu motorların ucundan hiç bir enerji kullanmadan veya aldığının bır kısmını kullanarak bir haraket alabılıyorlarmı mesel budur.Daha iyisi teknik olarak yapılabılırmı.Görünen o durkı bu işle alakalı bilim adamları uğraşırsa yapılabılır.Ben kendi atölyemde netten gördüklerımle amatörce yaptım döndü. Belli bir Kg/kuvvet hareket alabıldım. Demekkı ımkanı olanllar bunun daha gelişmişini yapabılırler.Ben anladımkı bu konuyla ilgilenebılmek için mühendislik bilgisine ihyıyac vardır. Herkesın yorum yaptıgı gıbı değil.Buda bu memleketteki akademısyenlere düşer. İnşallah vatanını milletini seven cesur biri çıkarda bu konuda çalışmalarını geliştirir, bütün dünyayı şimarık ihyiyaçlarını altın klozetlerde gideren araplardan kurtarır temennısınde bulunuyorum.

 81. Bende 2003-2005 yılları arası hiç bir yerden enerji almadan kendiliğinden mıknatısların itme ve çekim kuvvetiyle meydana gelen sürekli bir hareket enerjisi düşünmüştüm. 3-5 adet + ve – kutuplardan meydana gelen mıknatısı sabitleyip ve bunlara eşit mesafede olan ince levhaden bir pervaneyi döndürmeyi ve bu dönmeden meydana gelen enerjiyide bir örneğin bisiklet bataryası gibi bir bataryayı şarj etmeyi ve bunuda genişleterek araçlarda kullanılmasını düşünmüştüm. Az önce videoda izldiğim sistem gayet güzel omuş yapanların eline sağlık kendilerini tebrik ediyorum. Demek bu keşifin zamanı gelmişki bir çok insan bu projenin üzerinde durmuş tarihlere baktım genelde 2000’li yıllarda başlamış. Bu projenin ülkemize kazandırılmasını temenni ederim her şey para değil. Yinde yapanların ellerine sağlık

 82. olumsuz yorum yazan arkadaşlara sesleniyorum at gözlüklerini çıkartıp karşıya degil etraflarınada baksınlar yok yetersizdi yok neden piyasaya çıkmadı bu alet bir devrimdir bende bukonuda araştırmalar yaptım halende yapıyorum ilk örnekleri kendi yüklerini güçbela taşıyorlardı muammerbey bir adım ötey taşımış ve bir fanı oldukça yüksek devirlere ulaştırmış artık fitil ateşlendi arkası gelecek birileri hırs yapıp daha iyisini yapacak çünkü muammer bey yaptı insanlar yapılabilecegini gördü artık bomba kimin elide patlarsa enerji piyasasına o yön verecek hatta haberimiz yok belki ama birileri bu aletler yüzünden canlarından olmaya başlamışlardır suyla çalışan araba örneginde oldugu gibi….
  saygılar…

 83. bu yapılan sıstemın bırazdaha degısını ın projelerını yaklasık 1 sene once cızdım uzerınde daha cok gelıstırılen ufak tefek cıhazlar ekledım …fakat bunun uretımıne yuzde yuz gecılebılmesı ıcın bırazda susmak gerek.. arkadasımın dedıgı gıbı suyla calısan arabadan bahsetmıs ve doguru acıkcası bır adım gerıye attım kendımı ….bunun dunya capında nelere mal olabılecegını dusunurse arkadaslar mantıklı cevabı bulabılırler….

 84. Arkadaşlar vidyonun türkçe açıklamasında üretilen enerjinin %20 sini tekrar enerji üretimi için makinaya verildiği %80 inden faydalandığı yazıyor. Makinanın içindeki mekanizma, ürettiği enerjiyi depolayabiliyorsa bu mümkün. Tabi en ufak bir enerjiyi bile boşa harcamayıp depolaması gerekir. Biz yazıldığı kadarıyla bilgi sahibiyiz. Zaten kurallara aykırı birşey olmasaydı bugüne kadar bulunurdu. Eğer bu icat gerçekse bunca yıl ses getirmemesi çok normal. Düşünsenize elektrik, doğalgaz, benzin vs bütün enerji kaynaklarının yerine kullanılacak. 🙂 Üstelik hem bedava hemde sınırsız 🙂 Herşeyin yerini tutacak bir icatsa bizim duymamız mümkün mü? 🙂 Amerika ve Avrupa ülkelerince eskitilmeyen hangi teknolojiye sahip olabilmişiz ki buna olalım 🙂 Ki bu teknolojiden olay çok farklı. Adamlar hali hazırda satmakta oldukları tükenmemiş enerji kaynakları dururken bu icadı devreye sokmazlar. Milyar $ lardan bahsediyorum size :))

 85. Muammer YILDIZ şahsım adına sizi tebrik ediyorum. Bu makina hayata geçtiyse kaç paradır nereden temin edebilirim iletişime geçmek için mail adresim yyildirim6@hotmail.com Sayın Muammer YILDIZ eleştirenlere değil tebrik edenlere kulak verin lütfen. Vatana Millete tüm dünyaya hayırlı olur inşallah. Seri üretime geçtiyseniz sipariş vermek istiyorum.

 86. mehmet sarı Gaziantep

  bu çalışmayı tebrik ederek kutlamak lazımdır.
  Sistemi bilmeden sadece termodinamik ısı enerjisi kanununu her herde her çorbaya tuz limon gibi kullanmak doğru değildir.
  Teknik de şartlar yerine getirilirse olmazsa olmaz diyenleri tebrik ederim.Teşekkür ederim takdir ederim.
  Bu konuda iyi bir iş birliği ve iş ortaklığı fikir ortaklığı proje paylaşım ortaklığı için yazışmak tanışmak arkadaşların mesajını bekler samimi sevgi saygı ile selamlarım.
  Muammer Yıldız beyin cihazı doğrudur.
  Buna benzer bir çalışmayı biz Aydın da denedik.
  inanmak isteyen inanır inanmak istemeyenler peygamberimizin ayı ikiye bölme mucizesine inanmadılar.Hz isa peygamberin mucizelerine inanmadılar.
  Hz musa peygamberin denizi yararak geçmesine inanmadan onu öldürmek için peşine düşen firavunun kendis boğulma anında secdeye kapanarak musa nın rabbine iman ettim diyerek ölen cesedi ni görmek isteyenler londradaki müzede ziyaret edebilirler.
  Bu nedenle olmaz diyenlere aldırmadan.
  Allah c.c ın verdiği akıl ile bu ve buna benzer bir çok farklı alternatif proje vardır.
  Benim yaklaışık 15 yıldan fazla süredir öğrendiğim en önemli bir bilgi şudur.
  mucitlerin tek bir eksikliği vardır.
  Hepsi de ben demeyi öğrenmişler.
  Biz demeyi bulamamışlar.
  Biz diyelim ortak girişim için ortak kooperatif şirket ve ticari kuruluş meydana getirelim başarılarımızı birleştirelim.

  Biz demeyi öğrenmeden iyi bir iş başarmak zordur.
  Sizlerin mesajlarınızı bekler sizi samimi sevgi saygı ile selamlarım.
  skype inansayticaret
  mail inansayticaret@hotmail.com
  msn iyi-birinsan@hotmail.com
  Mehmet SARı
  00 90 542 242 77 51
  Burç Şahinbey Gaziantep

 87. Kardeşim adam buldu çekemeyenler , çatlasın patlasın. nette bir sürü videosu var , gokart a motor takmış ve gokart bal gibide gidiyor.

  ASIL TARİH ŞİMDİ İKİYE BÖLÜNDÜ. MUAMMER YILDIZDAN ÖNCE , MUAMMER YILDIZDAN SONRA .

 88. Bence hiç birşey bulmadı böyle bir icatyok böyle palavra duymadım. günümüzde bir sürü mucizevi ürün var bu da onlardan biri herhalde.
  Hem böyle sonsuz enerji bulacan onu yurt dışına gidecen tam bi komedi.
  diyelimki böyle bir cihaz yapıldı dünyaya hükmederim bee. onu satmam …

 89. başarının üstünü kapatmak istemem ama bu sistemi birçok kişi biliyor ve bundan yararlanabılecegini de biliyor yani yeni birşey değil…en basiti alın mıknatısları kutuplarıyla ufak oyunlar oynayıp kendi motorunuzu yapınız bu kadar basit…ama yine de tebrik ederim yabancıları şaşırttığı için..

 90. Ben öyle düşünmüyorum, bence öyle değildir şudur budur diyenler, siz kimsiniz, konu hakkında herhangi bir teknik bilginiz var mı? Neye göre yorum yapıyorsunuz ? Hele birisi 8 sn 12 volt versen ne alabilirsin ki demiş, birisi verdiğin enerjiden fazla alamazsın demiş…Bilmiyorsan sus birader, önce öğren sonra konuş. Bir mıknatısın bir metali çekmesi için enerji mi veriyoruz, ya da bir başka mıknatısı itmesi için ??İndüksiyon ve manyetizma konularını bir araştırın sonra gelip burada konuşun.

 91. Ya şaşırıyorum, millet bu kadar cahil mi? Bu adam bence dolandırıcı, işadamlarını tokatlayacak. Çünki kelin ilacı olsa başına yakar. Jeneratör yapıp elektrik üretmek büyük yatırım değil, neden elektrik üretmiyor, nasılsa bedava, kısa sürede zengin olur. Fizik kanunlarını bilmeyenleri rahatlıkla dolandırır. Yurtdışına niye gitmiş? Çünki yurtdışındakiler akıllı ya ! Ya kardeşim aptal ararsan çok var dünyada. Böyle birşey icat etmiş olsaydım 1 yıl geçmeden elektrik santrali kurardım. Adam 10-15 seneden bir videoya göre de 17 seneden bahsediyor.

 92. madem sonsuz elektrik üretiyor. o zaman tesis kursun Muammer Yıldız . ve ürettiği elektiriği tüm dünyaya satsın. Enerji lideri olsun. Dünyanın en zengini olsun. Ülkemizin enerji giderini sıfırlasın…. kaç yıl oldu niye yok ortada.

 93. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM sevgili türkiyeli kardeşlerim. DAHA ÖNCE ANKARA HİLTONDA BİT TC VATANDAŞI su ile çalışan bir araba yapmıştı. basına ACIKLAMA YAPACAĞI SAATLERDE . ADAMI malesef vurdular . adam öldü üstü kapandı gitti . bikere . cok canı gönülden tebrikederim . doru burda yapsaydı acıklamayı adamı öldürürlerdi . neyse biz sonuca bakalım . bu dünyadaki bütün dengeleri bozar yok eder BİRKERE amerika . hezimete uğrar . rusya cöker. almanlar . dilencilik yapmaya başlarlar . bu adama ve bungibi bircok kardeşlerimize sahip cıkmak gerekli . en azından kendilerine dua edelim allah işini ras getirsin herşeyin hayırlısını bu millete nasip etsin . hayırlara vesile olur inşallah. SİZ DÜŞÜNMEZMİSİNİZ . İBNİ SİNANIN BİTKİLERLE KONUŞTUGU VE HANGİ BİTKİNİN HANGİ DERDE DEVA OLDUGUNU .NERDE BU BİLGİLER . NOVARTİS BAYER ACABA BUNU BİLİYORMU. HANGİ BİLİMLE ÖĞRENDİLER . KURANI KERİM BİZE KOKU NAKLİNİN OLACAĞINI SÖYLÜYOR . DÜŞÜNÜN İLERİDE SİZE BİR MESAJ GELECEK MESACI ACTIGINIZDA HOPORLORDEN KOKULARI DUYACAKSINIZ .İNŞALLAH JAPONLARDAN ÖNCE BİZİM ALİMLERİMİZ BU İŞİDE CÖZERLER .

 94. BU videoyu izlerken kadıköy vapurunda çin işi mucize alet satıcısı çığıtkanları anımsadım nedense.Con ahmetin makinası hikayelerini çok dinledik.Ülkemizde gerçek buluşlara sahip çıkacak çok kişi ve kurum var.Yıldız bey faydalı model belgesi aldığına göre şu icadını açıkla da inanalım …yaptığın deve mi kuş mu? bu gün ağustos 2013 bir şey çıkmadığına göre demek ki palavra ve göz boyamaymış.Bu kadar ketum olduğuna göre işin içinde bir dalavere var demekki.

 95. Attractive section of content. I just stumbled
  upon your web site and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your
  blog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

 96. 1983 yılında sivas ili yıldızeli ilçesinde öğretmen olarak göreve başladım. köyde çalışırken yalnızlığında bir sonucu olarak bende KENDİ KENDİNE diye bir elektrik üretme motoru yapmayı hep kafamda planladım. bir çok tasarımlarda kafamda geliştirdim. şiirler yazdım. askerli için Antalya Topçulara gittim. şiirlerimin ve projelerimin de içinde olduğu defterimide bir tane bont çantamla beraber gittim. askerliğimin bitmesine yakın çantam çalındı. süleyman assubay diye bir komutanımız vardı ona söyledim. oda bana yardımcı olacağına daha beter korkutmaya ve tehdit eder gibi davrandı. ve o çantam öylece askeri bilik içinde emenette kaybolup gitti.
  yani benimde böyle bir motor çalışması projem vardı. haala da var. fakat bir türlü bunu gerçekleştiremedim. belki ilerde yapabilim diye düşünüyorum. kafamda bunun olabilirliğini de kurarak görüyorum ve olabilecek bir projemdir.

 97. Abuzer başka neler oldu bak merak içindeyiz???çoluk çocuk nasıl mesela çantanı buldularmı komutanınla hala görüşüyomusunuz .Son üç cümle tamamda bu ne ya sorunlu felanmısın hayatını yazmış adama bak

 98. arkadaşlar 8 sene sonucunda çıkan eser bu olmamalı biraz elektirik bilgisi olan bir insan 12 veya 24 volt enerji üreten bir makinayla nasıl olurda araç veye uçak vb şeyler çalıştırır araçlarda ve bujili ateşleme sistemlerinde dc trafolar yardımıyla ateşleme yapabilmek için 15000 ila 20000 volta çıkartıyoruz ve bu güçü biz sadece yakıtı ateşlemek için kullanıyoruz ateşlenen yakıtın patlamasıyla araçı haraket ettireçek güçü elde ediyoruz yani bu sistem okadar büyütülecek bir sistem degil arçı marş yapmadan marş motorunu çalıştırmak gibi birşey yani araçı akü bittigi zaman vurdurmak gibi birsey

 99. Öncelikle tebrik ediyorum. cihaz elektrik alarak çalışmaya başlıyor ve bir kısmını kendi kullanıyor bunları kabul ederiz. Ama cihazın ürettiği elektriği kullanırken yaşanan hadise ( 4 cm boyunda bir dc motora CD ve ya DVD bağlayıp çalıştırın sonra enerjiyi kesin ve 3 volt lamba bağlayın yanacaktır. Motoru kısa devre yaptırırsanız normalden daha kısa sürede duracaktır. İşte bu frenleme etkisinden dolayıdır ki bu cihazdan beklentisi olanlar anca havayı alırlar 🙂
  Benimde bir fikrim var teorik olarak elektrik üretmiyor sadece havayı alıyorsun 🙂

 100. mrb arkadaslar ( ben makedoniya dan ariyorum ) sorum su motor la ilgeli muammer yildiz motorlari satiyor mu yada dvd var mi biri bana yardim edebilir mi lutven tesekur ederim

 101. sayın muhammer bey mademkimböyle bir sınırsız enerji üreten bir arac buldum diyorsun hemde on yıl önce hani nerede insanlığın faydalanmayacağı icadın kime ne faydası var ortada böyle bir enerji üreten bir araç göremiyorum bende bir araştırmacı olarak yapmak istediğin çok şeyler üreticiler tarafından uygulanıyor ve daha iyişeyler ortaya cıkacak diye düşünüyorum.

 102. Lan az aklınızı çalıştırın o icat hiç bir firma üretemez.
  Çünkü devlet izin vermez.
  yukarıda Murat arkadaş yanlış anlamış. Yukarda gecen bahis uzay araclarında kullanılabilir denmiş.
  Bende bu mıklatıs döngüsünden yapıcam. Merak saldım.Biraz para bulursam başlamayı düşünüyorum. Video koyarım yapınca.
  Bu icadın büyügünü daha büyügünü düşünün. hadin g.

 103. arkadaşlar biraz mantıklı olun , enerji sonsuza kadar devam etmez , mesela; yıldızlar
  sonsuza kadar ışık saçmıyor onlar da zamanı geldiğinde patlayarak yok oluyor

 104. İlgi duyduğum bir alandı bunu gördüm ve düşündüklerimin saçma olmadığını anlayınca sevindim. Yoksa neredeyse bir doktora görünmem gerektiğini düşünmeye başlayacaktım 🙂 Teşekkürler üstadım ellerine sağlık.

 105. olmaz demeyin arkadaşlar olur bende bu proje üzerinde çalışıyorum ve elektrikçiyim yani işin içinde biriyim size elli yıl önce üç g li telefon kullanacaksın deselerdi belki hayal bile edemezdiniz ama şimdi herkesin elinde var yani elektriğin sınırı yok herşey yapılabilir ben yapacağım ve kendim evimde kullanacağım eğer inanmayanlar varsa tekbi araştıracağınız kaynak vereyim oda TESLA…..

 106. Helal olsun umarım bu çalışmanız göz ardı edilmez ve gerekli önem verilir. bence bu icat insan yararına yapılan en büyük ve en yararlı icat

 107. Helal olsun umarım bu çalışmanız göz ardı edilmez ve gerekli önem verilir. bence bu icat insan yararına yapılan en büyük ve en yararlı icat

 108. Helal olsun umarım bu çalışmanız göz ardı edilmez ve gerekli önem verilir. bence bu icat insan yararına yapılan en büyük ve en yararlı icat

 109. PROJE SUNUMU

  1. PROJENİN ADI

  Alkollü Araç kullanmayı ve Ehliyetsiz araç kullanmayı engelleyen prototip çalışması.

  2. BU PROJENİN YAPILMASININ AMACI NEDİR.

  Alkollü Araç kullanımı ve Ehliyetsiz araç kullanımı sonucunda olabilecek olan kazları,ölüm olaylarını,sakatlıkları ve maddi kayıpları engellemektir.

  3. PROJENİN BENZERLERİ VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR.

  Bu tür istenmeyen kazaları engellemek için pek çok firma taktir edilecek projeler yapmışlardır.Yapılan projeler Alkollü araç kullanmayı ve Ehliyetsiz araç kullanmayı caydırıcılık açısından mükemmel çalışmalar olmasına rağmen yinede bu tür kazaları % 100 olarak engelleyememişlerdir.

  Bu kazaları engellemek için Araba firmaları ve diğer firmalar yaptıkları projelerde aracın çalıştırılabilmesi için şoförün alkol testinden geçmesini sağlamışlardır.Testten geçen şoför alkollü değil ise aracın çalıştırılmasına müsaade edilmiştir.Araç çalıştırıldıktan sonra şoförün alkollü araç kullanmasını engellemek için belirli zaman aralıklarında şoförün alkol testinden geçmesini sağlayarak alkollü araç kullanımı engellenmeye çalışılmıştır.

  Bazı araba firmalarıda direksiyon simidine ve şoför koltuğuna bazı sensörleri monta ederek şoförü kontrol altında tutmaya çalışmışlardır.Bazı firmalarda sürücünün göz bebeklerini sürekli kontrol altında tutarak alkollü olup olmadığını tespit etmeye çalışmışlardır.

  Not:Bazı insanlar 2 şişe bira içerse sarhoş olabilir.Bazı insanlarda 10 şişe bira içerse sarhoş olabilir.

  Not:Direksiyon simidi çok şeffaf eldivenle kontrol edilebilir,bir başkası aracılığıyla veya direksiyona bağlı materyaller kullanılarak kontrol edilebilir.Sürücü kış aylarında eldiven giyinme ihtiyacı olabilir…………………………………………….vs.

  4. BU PROJE SAYESİNDE NELER YAPILABİLİR.

  Bu tür istenmeyen kazalar sonucunda pek çok kişi yaralanmakta ve sakatlanmaktadır.Hatta kalıcı sakatlıklar olmaktadır.Yüzlerce milyon dolarlık maddi kayıplar olmakta ve ne yazık ki ölüm olayları olmaktadır.Bu kazaları kesinlikle engelleyebilirim.

  Yani bu proje sayesinde isteseniz de inatta etseniz Alkollü olarak araç kullanamazsınız.

  5. BU PROJENİN YAPILAN DİĞER PROJELERDEN FARKI NEDİR.

  Bu projede hız sensörü,zaman sensörü,voltaj sensörü……………….Alkol metre cihazı…………..Yüz tanıma algoritması kullanılmıştır.

  Prototip araç çalıştırıldıktan sonra stop ettirilene kadar şoförü daima kontrol altında tutar.

  Ve böylece,

  1. Araç içinde alkol testinden kesinlikle ama kesinlikle şoförün geçmesi sağlanmıştır.Yani alkol testinden bir başkasının geçmesi kesinlikle mümkün değildir. Zaten aracın çalıştırıldıktan sonra cihaz tarafından stop ettirilmemesi için şoför yerine bir başkası ehliyet testinden ve alkol testinden geçmek istemez.

  2. Araç kullanıldığı süre içinde şoför daima kontrol altındadır.

  3. Aracın içinde alkol alınması veya bir başkasının önceden alkol almış olması cihazın aracı çalıştırmasını engellemez veya çalışır durumdaki bir aracı stop ettirmez.

  4. Ehliyeti olmayan biri kesinlikle aracı çalıştıramaz.

  5. Kişi bir başkasının ehliyetini kesinlikle kullanamaz.

  6. Aracı kullanan sürücünün kimlik bilgilerine istenildiği zaman ulaşılabilir.

  7. Kaza anında bütün yolcuların ve sürücünün kimlik bilgilerine ulaşılabilir ve Hastanelere bilgi verilebilir.

  6. PROJENİN TAHMİNİ MALİYETİ VE ŞU ANKİ AŞAMASI NEDİR.

  Yazılım şeması hazır olan bu proje bir faydalı model çalışmasıdır.Daha geniş kapsamda gelliştirilebilir olup 15000 tl ile 35000 tl arasında bir maliyet cıkabilir.

  7. PROJENİN PAZAR PAYI NEDİR.

  Bu proje Pazar payı büyük olan bir projedir.Dünyada 228 ülkede kullanılabilecek bir projedir.Özelliklede okul servislerinde,toplu taşımacılıkta,şehirler arası ve ülkeler arası Turizm firmalarında,kargo ve lojistik taşımacılığında kullanılabilir.Son zamanlarda da Avrupanın bazı ülkelerinde zorunlu olarak kullanılmaya başlanmıştır.

  Yaptığı işin ve müşterilerinin önemini bilen kendi aracının ve araçlarının önemini bilen kişiler her geçen gün bu cihazları araçlarına takmaktadır.

  ÖRNEK: Bir okulun veya işyerinin servisini almak isteyen servis firmaları veya şehirler arası taşımacılık yapan otobüs firmaları diğer turizm firmalarından daha güvenli bir yolculuk yapılabileceğini ispatlayarak işlerini artırabilirler.

  Temsa global fransaya ihracat yaptığı okul servis araçlarına Drager’in cihazını takmıştır.Bu tür istenmeyen kazalara karşı en güvenilir araç olduğundan yüksek adette sipariş almıştır.

  SORU: Kişi aracını kullanırken alkollü değil ise veya hiç alkol kullanmamış ve kullanmayan bir kişi ise neden bu testlerden geçmek zorunda kalsın ki ?

  Bu proje de sürücü aracını çalıştırabilmek için günde defalarca alkol testinden geçmek zorunda değildir. Ama aracını her çalıştıracağı zaman Ehliyetini tanıtmak zorundadır.

  CİHAZIN ÇALIŞMA PRENSİBİ:

  Bu prototip’in çalışması için Yüz tanıma algoritmasının işleyiş şeması projeye göre ayarlanmış olup yukarıda adı geçen sensörlerle beraber bir otomasyon yazılım yapılmıştır.

  Sensörler alkol testi için devreye girmediği süre içinde şoförün alkol testinden geçmesi gerekmez. Ama aracını her çalıştırmak istediğinde Ehliyet kontrolünden geçmek zorundadır.

  Saygılar

  Aslında destek olsa başka mucitlerde çıkar……………………..

 110. BAŞKA PROJELERİMDE AMA NE VARKİ DESTEK YOK …………………………………………………
  NEDEN SADECE ÖĞRENCİLERE VEYA ÖĞRENMENLERE VEYA AKADEMİSYENLERE DESTEK VERİLİYOR DA NORMAL BİR VATANSAŞA VERİLMİYOR Kİ………………..

 111. bu haber sahte mıklatısla sonsuz enerjiyi bende düşünmüştüm ama dışarıdan gelen bir etki olmadığı sürece bulduğu şey 2-3 saat sonra durucaktır. sonsuz enerji diye bişey yok. şöyle var hava, su vb. bir kaynak olmadan sürekli bir enerji şuan için hayel.

 112. Bu haber ve video tam anlamıyla teknik illüzyon ve sahtekarlık.Ben 4 yıl fizik okudum.Bunca fizikçi bilim adamı ,mühendis cahil mi?
  “Almadan vermek,yoktan var etmek ancak allaha mahsustur.”
  bu sözden taassub çıkmasın.sezdiğim hile şu:
  8 saniye buyunca sisteme 12 volt akülerden çok yüksek akım altında enerji variliyor.Ondan sonra magnetik levitasyon (manyetik alanda havada tutarak mekanik sürtünme kuvvetlerini en aza indirme ) yöntemiyle sistem hareketine içindeki potansiyel enerji tükenesiye kadar döner.Sistemden enerji almak isterseniz sistemin birsüre sonra(stok enerjisi)bitince duracaktır.
  patenti alacak enayi buldu mu merak ettim.Zaten bu patenti verdişklerine de inanmıyorum.Bir titan zinciri filmine benziyor.
  Zaten yazılanlar da bilim ve teknikle ilgisiz con ahmetin (pardon yıldız muammerin) devirdaim makinesi martavalı.

 113. Bu haber video tam anlamıyla teknik illüzyon ve sahtekarlık.Ben 4 yıl fizik okudum.Bunca fizikçi bilim adamı ,mühendis cahil mi?
  “Almadan vermek,yoktan var etmek ancak allaha mahsustur.”
  bu sözden taassub çıkmasın.sezdiğim hile şu:
  8 saniye süresince sisteme 12 volt akülerden çok yüksek akımla enerji veriliyor.bu enerji sistemde kinetik magnetik kapasitif (depolama için birçok yol var)olarak depolanır.Ondan sonra magnetik levitasyon (manyetik alanda havada tutarak mekanik sürtünme kuvvetlerini en aza indirme ) yöntemiyle sistem hareketine içindeki potansiyel enerji tükenesiye kadar döner.Sistemden enerji almak isterseniz sistemin birsüre sonra(stok enerjisi)bitince duracaktır.
  patenti alacak enayi buldu mu merak ettim.Zaten bu saçmalığa patent ya da faydalı model belgesi verildiğine de inanmıyorum.Bir titan zinciri filmine benziyor.
  Zaten yazılanlar da bilim ve teknikle ilgisiz con ahmetin (pardon yıldız muammerin) devirdaim makinesi martavalını hatırlatıyor.

 114. tesla nın kablosuz enerji nakli buluşu takdire şayandır.İyi de neden edison kazanmış tesla kaybetmiştir.Bunu teknik komplo hikayelerinde aramayalım.Eğer bir buluş gerçekten aynı alandaki başka bir buluştan daha üstünse hayata geçmesi için asla ne patent ne de kanun dinler.Çünkü kapitalimde para ne ahlak ne kanun dinler.Çünkü paranın yetmediği yerde satın alır.
  teslanın kablosuz enerji nakli bugün radyo dalgalarıyla (elektromanyetik dalgalar) yayın yapma esasına dayanır.Yönlendirilmiş antenden yaydığınız enerji başka bir yerden şimdiki çanak antenlere benzer toplayıcı ile alınır.Arada kablo yoktur.Doğru.Burası işin fantastik tarafı.Gelelim faydalılık uygulanabilirlik ve verimlilik tarafına:
  1:Elektrik enerjisi yüksek frekanslı elektro manyetik enerjiye dönüştürülmelidir ki kablosuz nakledilebilsin.
  2:verici ve alıcı sistem yapım işletim maliyetleri yüksektir.
  3:ortam kayıpları enerji dağıtım kontrolu zorluğu.
  verim yönüyle bu sistem araştırılmadığını mı sanıyorsunuz?Araştırıldı.Önce kaynakta elde edilen alternatif gerilim transformatörlerle yüksek voltaja(380 000 volt) çevrilip kablolarla alıcı merkezlere iletilir.Burada tekrar 220 volta (abd ve bazı ülkelerde 110 volt)düşürülüp kullanıma sunulur.
  Bilmemek geçicidir çalışmak öğrenmek ve sabırla yokedilebilr.Tembellik ise kalıcıdır.Lütfen bu kolaycı yolu bırakalım soralım araştırıp öğrenelim.Şu çağda bulunmaz bir nimet internet var.Çağımız bilgi ve teknolji çağı.Bilgiyi kullanmazsak birileri herzaman bizi kullanır.

 115. arkadaşlar bu adamlar bu motoru üretmişlerse niye satmıyorlar .havalandırma için motor lazım alıcıyım ama satıcı yok nasıl iş anlamadım

 116. 10 yıldır aynı hikaye. Ortada bişey yok. Madem böyle bir cihaz yaptın sunsana insanlığın hizmetine. Petrol Savaşlarını da bitirmiş olursun hemde. Ben inanmıyorum yok böyle bisey

 117. ama buürün için şunu eklemem lazım manyetik bir güç çıkardıgı için ürünün çokgüzel izole edilmesi lazım aksihalde insanda çok acayip şekilde baş agrısı yapıyor kalıtımsal olabilr buna dikkat etmesilazım iyiçalışmalar t ekkelimeile harika bukonuda bendecok emek vezamanharcadım arkadaşımız çokçok güzelbir ürün meydana cıkarmış

 118. türk mucit diye sürdüğünüz şu pensilvanyalı akrabası şarlatanın palavralarını kaldırın da daha fazla küfredip günaha sokmayın insanları.emekli polis miş sen mesleğinde ne başardın ne okudun ne öğrendin de böyle con ahmet palavralarıyla insanlarla dalga geçiyorsun.
  2 kere 2 dünya kuruldu kurulalı 4 dür ne 3 ne de 5.Yoktan var etmek yalnızca allaha aittir.Ben ilahiyatcı değilim ama allaha imanım sonsuzdur.Fizik ise mesleğim.Vay canına binlerce yıldır bu kadar alim bilgin boşuna kafa yormuş meğerse insanlık alemi mucit muammeri bekliyormuş.
  beni üzen böyle şarlatanlara muskacı falcı üçkağıtcılara inanan cahilliğini bilmeyen insanlarla alay edilmesi.
  lütfen kaldırın şu muammer yıldız palavracısının zırvalarını.Belki de ölmüştür hiç olmazsa arkasından laf ettirip de günaha sokmayın insanları.

 119. Biraz mantıklı olun böyle bir ürünün piyasaya jenaratör gibi satılması mümkün mü ? Hmen muadilleri üretilir bu arkadaşın amacı prototipi satıp para kazanmak yoksa hiçbirşey kazanamaz Satın alacak şirketlerde bunun farkında oldğu için bu işe yanaşmıyorlar fakat daha büyük ölçekli bir enerji sistemi oluşturulursa örneğin bir köye yetecek enerji üretimi gbi o zman talibi çok olur.Bir de şu işi siyasete çekip ortalığı pisletmeyin

 120. ya arkadaşlar bu makina sonsuza kadar elektirik uretemez bı defa doga kanunlarına aykırı guç vermeden güç alamazsın zamanla enerji kayıbıyla susar bu makına boyle bir sey mumkun degil kendimizi kandırmayalım ancak ara ara enerji takviyesiyle çalışır yoksa zamanla çalışmaz olsaydı zaten nasa yapardı merak etmeyın dunya teknolojide nasanın artıklarını kullanıyo unutmayın nasanın 50 yıl önce yaptıklarını bugun son teknolojı dıye kullanıyoruz aklınızı başınıza alın ama yınede guzel çalışma

 121. ha arkadaşlar bende çolleri susuzlukdan kurtarıcak su makınası icat ettım nehıre dağa dereye geregyok nasılmı 200 tane kılımayı aynı anda calışdırdım saatte onton su uretıyo patentıde nasa verecek

 122. Türkler kadar kendi insanını gömen başka bir millet yoktur. Yav arkadaş adam belkide yaptı bunu neden gurur duymak yerine hemen çamur atıyorsunuz. Eğer türklerin içinden bir peygamber çıksa has…r lan ordan diye ona bile gider yapardı bizim millet emin olun. Ben tebrik ederim meslektaşımı inanıyorum ki gerçek ve bundan belkide 5-10 yıl sonra bunu her yerde kullanabileceğiz. Unutmayın bizim millet tv yede telefona da dokunmatik ekrana da hasi…ktir lan ordan diyen bi millet. Eğer bir amacınız varsa bizim millete sormadan yapacaksın. Benim yorumda bir garip oldu bizim milleti hem övüp hem gömdüm 🙂

 123. Sayın yıldızı kutlarım calimasina başlamadan önce bir elektrik fizikçi ile konuşsaydı bu yaptığının perpetiummobile olduğunu bilirdi kendi kendine çalışır fakat hiçbir enerji alamazsınız bu cok bilinen bir sistemdirbicat olamaz yani patent olamaz fakat. Patent müracaatı yapabilir kaybettiği zamana. Yazık .

 124. birkere öyle bedava enerji üreten cihaz olsa herkez müşteri olur al sana destek demekki hepsi uydurma yalan yıllardır hep merakla izliyom bu tür buluşları bi tane bedava enerji üreteni görmedik dünyada saygılar

 125. Daimi mıknatısın DC manyetik kuvvetleri daimi bir enerjidir. Dünyanın da manyetik alanı ve gücü vardır. Yağmurlu havalarda şimşeğin elektrik gücünü dünyanın manyetik gücünden alır. Mıknatıslar da manyetik kuvvetlerini dünya manyetik kuvvetlerinden alır. O halde daimi mıknatıslardan manyetik kuvvetleri koparıp bir motor yapmak mümkün; ve bu motor ile elektrik üretmek mümkün diye düşünüyorum. Ancak mıknatıstan manyetik kuvvetleri koparmak büyük maharet ister. Saygılarımla.

 126. BU MOTORU CALIŞTIĞI İSPATLI BUNUN GİBİ MOTOR YAPAN BAŞKA İNSANLARDA VAR BİR İNGİLİZİN PATENTİ İLE GÜNEY AFRİKADA İMALATA BAŞLANMIŞ İKİ AYA KADAR ALMANYA PİYASALARINDA SATIŞA CIKACAKMIŞ YALNIZ MUAMMER YILDIZIN BULUŞU BUNLARIN ÇOK DAHA İYİSİ YAKINDA BU MOTORLA GİDEN ARABALAR YAPILDIĞI GİBİ YATLARDA BU MOTORLA SESSİZCE GİDEBİLECEK BEN BU ENERJİNİN NEDEN ŞİMDİYE KADAR GELİŞTİRİLMEDİGİNE HAYRET EDİYORUM.KÖYLERİN VE HER EV KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETECEK.BU ELEKTRİK VE PETROL FİRMALARININ İŞİNE GELMEZ MANİ OLACAKLARDIR BENCE BAŞKAN RECEP ERDOĞAN BU İŞE EL ATMALI TÜRK MALI MOTOR ÜRETİLMELİ SELAM OLSUN İNANMIYANLARA VE İNETRNETE MAĞNET MOTOR YAZIN DİĞER BUİŞLE UĞRAŞANLARI GÖRÜN

 127. adam içat etmiş ama boş uğraş 24 volt üretecek inverter aracılığıyla 380 dc ye ve sonra 380 ac çevirecek bu inverter 40000 dolar bir tanesi o da çin malı maliyet bazında düşünülürse bir köy halkı ancak masrafının altından kalkar önemli olan inverter i aradan çıkarmak ve doğrudan istenilen voltajı elde etmektir birde voltaj değerinin yanında kilowatt değeri önemli böyle kuru boş dönen aletle ancak yaz aylarında karşısına geç serinle…bende daha iyisi var yakında piyasaya çıkacak.

 128. Öncelikle buluşçunun kendisini kutlarım. En azından düşünüp bir şeyler yapmaya çalışıyor, yani üretmeye çalışıyor, bu zamanlarda hepimizin ihtiyacı olan bir şey bu. Buluş konusu yararlıdır/yararsızdır çalışır çalışmaz çok fazla yorum yapmak istemiyorum ama henüz bu başvuru patent alamamıştır. Öncelikle WIPO (yani uluslar arası patent başvurusu) yapılmış olan bu buluşun resmi araştırma raporu gelmiş ancak WIPO belge veren bir sistem değildir. Ayrıca resmi araştırma raporu da olumsuz gelmiştir (yenilik ve buluş basamağı içermemektedir istemleri). Almanyadan ise sanırım faydalı model almış, faydalı model için buluş yapılmasına gerek bulunmamakta iki farklı özelliği birleştirip, eşi benzeri yoksa (yararlı ya da yararlı olmasın) faydalı model belgesi verilebilir. Ancak aldığı belge patent belgesi değildir.

  Uluslar arası patent başvurusundan sonra Avrupa’ya girmiş ancak daha inceleme raporu tamamlanmamış, yani patent aldığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır.

 129. Buna benzer bir cok uygulama var bende bu konu uzerinde yillardir calisiyorum hatta kkendi enerjisini uretip uretilen enerji ile saatte 150 km hizla giden bir arac projemm var biz turklerde bu dogru neyazikki birligimiz yok bu konuda oysa birlik olup el ele versek inanin buna ne nasa nede baska bir topluluk buna erismesi mumkun olmayacaktir Allah celle cəlaluhu bizlere verdigi akli tek basimiza one cikarmak istiyoruz oysa birlik olundugu zaman hic kimsenin devirmeye gucu yetmiyecektir soylemek istedigim canli yada cansiz sayisiz nimetler var bunlarda insanlar icin nice ibretler var bu ibretler ve yol gosterici vesilelerden biride dunyamizin kutuplari bir kardesimizinde belirttigi gibi suan bakterilerden bile elektirik uretiliyor bunlarin her biri dunya uzerinde kuranda bildirilen gozlemlere dayali once Allah celle cəlaluhu nun izni ile sadece birlik olup sebebe sarilmaliyizki cok buyuk projelere imza atalim tum dunya insanligi icin hem fakir hemde zengin kazanc saglasin soyle bir dusunelim ornegin konu manyetik enerji ile elektirik uretmekse bunu dunya manyetigi ilede uretmemiz yani insanlarin bu enerjiyi zararsiz halde kullanmalarina imkan verecek calismalar yapila bilinir bir ornek daha veriyim ornegin yildirim elektirigi cok yuksek voltajlar uretmekte bunu nasil yapiyor bir sebebi var sadece birlik olup konulari kucuk deneylerle harekete gecmeliyiz
  Inanin oyle cok insan varki turk olsun yada olmasin bircok ugrasinda basari gostermis ama kiskanclik ve birlik olmadigi icin projeler kucuk capli kalmasiyla sakli kalmis birlikten guc dogar dogan gucu paylastikcada artar insaAllah

 130. Ornegin bazi miknatislar kardesimizinde yazdigi gibi sinirsiz enerjisini dunyanin manyetik alanindan alliyor durum boyle iken ki bu cok buyuk bir bulus olur dunyanin manyetik enerjisini evinizde isde arabada ucakda nerde istersek kullana biliriz buna ornek kablosuz elektirik vere biliriz tek yapilmasi gereken bu dunya nin manyetik enerjisini kullanila bilir hele getirmek ve bence bu mumkun ancak 1 sinir var belirli bir atmosfer menzili disinda bu enerjiyyi kullanamayiz buda manyetik alanin kapsamadigi alan olacaktir buda uzay boslugu oluyor boyle bir proje degil turkiyeyi dunya insanligina buyuk katkisi olacaktir insanlar kazanclarini ornegin elektirige isinmak iciin yakita vermeyecek gezmek icin harcama yapmayacak belki cuzzi miktarda 1 veya bir kac defa alinacak karsit kucuk bir cihazla bu manyetik enerji kullanila bilir enerji haline gelip hizmete sunulacak ozaman ne turubun cesitleri ne jenerator cesitleri nede yakit cesitleri kullanilacaktir dolayisiyla ne petrol nede gaz nede elektirik tartismasi olacaktir dunyaninncekirdegindeki manyetik enerji tum dunyaya yetecek artacakdir.
  Yapilmasi gereken once birlik sonrasi pes pese cozulup onu acilip gelecektir insaAllah

 131. Boyle birseyin ortaya cikmasi bazi guclerin yok olmasi ve $ kaybi yaratacagi icin gundemde sadece soylenti olarak kalir ve mazi gibi soylenir bunun dunyaya yayilmasini sagliycak cok kisi var ama gizu kara guclusu yok bu isler okadarda soylendigi gibi kolay degil cunki arka guclerin elleri cok sert duser

 132. videoyu izlemedim manyetik monopol kelimesi ilgimi çekti öyle bir şey yoktur.Termodinamik yasalarına göre ise yoktan enerji var edilemez.Yani teorik olarak olmayan birşey pratikte hiç olamaz tersi belki mümkündir ama böylesi değil.

 133. Adam yapmış, şimdi serinletir sadece ama bir çığır açtı bu icat bence, onu eleştirenler acaba ömürlerinde bir elektrik devresi, motor, stator, manyetizma, tork dersi aldı mı yoksa bir türk yaptı diye yine aşağılık kompleksine mi girildi. Unutmayın Tesla da birçok şey denedi ama o deneylerin çoğunun ürününü şimdi kullanıyoruz.Hatta Edison onun birçok projesini çaldı diyen otoriteler var. evet invertör deversini alırsan 40000 tl ama bir üniversite baskı devresini 10 tl ye çıkarır 500 tl ye de üretir. Yeter ki kendimize güvenelelim. Bence söyle :12 voltla manyetik torku döndür.Dönünce tork, röleyi kaldır akımı kes. Dönen tork AC akım üretir, üretilen ac akım dc çevrilir ve aküye depolanır, aküden 12v dc çıkar motora ver. Yani akü motoru, motor da aküyü besliyor. Tabi bunlar salise zamanında olduğundan motor sürekli dönüyor. Mantığı böyle kurabildim daha iyisini düşünen düzeltsin lütfen bilgi paylaştıkça çoğalır. Bu arada akü veya pil aynı laptoplarımızın pilleri gibi doldur boşalt olduğundan bir zaman sonra kullanılmaz hale gelecektir. 6 ayda bir sadece aküyü değiştirmek gerekecektir. Bence yakıt parasına ikame edilir .Saygılarımla

 134. Yanls anlamayinda cogu yorm yapan arkadas cahil cahil konusuyor. Yurt disinda patent alma sebebleri icadin turk yapimi oldugunu ve muammer yildizin icadi oldugunu belgeliyor. Baskasi taklit edip yapmasin Diye patent alinir. Baska firma bile yapsa bile bu adamin izni olmadan yapamaz. Dunyanin neresinde olsursa olsun fark etmez. Yani para her zaman turkiyeye akacak demek buda ekonominin tavan yapmasi demek. Okudugum kadariyla fabrikasi var ve uretim yapiliyor izmirde ve dunyanin bircok yerindede acilacak. Bugun ford fiat honda gibi araba firmalarininda fabrikasi turkiyede . Bunun sebebi nakliyeden ve iscilikten kar etmek. Ama para fransaya ve japonyaya vs vs akiyor turkiyeye kalan sadece maden ve iscilik parasi. Bugun bu adamda cinde hollandada almanyada fabrika acsa para tabikide turkiyeye akacak. Yok adam ona tanitmis buna tanitmis diyenler var. Kardesim tanitmassa nasil sahip cikacak….

 135. Suan turkiyede yerli menzili uzatilmis elektrikli araba yapiliyor. Yani jeneretor yardimiyla menzil uzatilacakmis. Madem boyle bir bulus var neden araca entegre edilmiyor. O zaman devrim olur daha sonsuz enerji olur ve extadan yakit parasi olmaz. Ve dunyanin her yerinde tutulur.

 136. Aklın yolu birdir.Arkadaşlar icat dediğiniz cihazın patenti 1980 yılına aittir. Google dan bakabilirsiniz “Permanent magnet motor US 4151431 A”
  Adam ilkeleriyle açıklayarak patentini almış.Hem de muammer beyden 30 yıl önce…

 137. 0 dan – 1 çıkarılabilirse bundanda enerji çıkar yıl 2017 nin sonu olmuş hala ortada çalışan bişey görülmemiş google amca bile bilmiyor :)))

 138. Ben icadı yapan muammer abiyi şahsen tanıyorum, yıllardır iletişimimiz yok, bahsi geçen dönemde bir çok ülke muammer abinin peşindeydi üretim için. Muhtemelen bir enerji şirketi patenti almıştır. Düşünün şimdi. Shell Bp Exxon gibi dev şirketlerden birinin bunu aldığını. Bu şirketler zaten petrolden doğalgazdan milyar dolar kazanan şirketler. Niye piyasaya çıkarıpta kendi rantlarını bitirsinler. Tahminimce bu kaynaklar bitmeye yakın ortaya çıkarılacaktır. Bu görünen küçük makine iki katlı bir evin basit elektrik yükü için 48 saat kesintisiz çalıştırılmıştı. Yani makine gerçek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir