İçeriğe geç
Ana sayfa » Radyo Kontrollü Model Uçak

Radyo Kontrollü Model Uçak


 

 

 

Radyo Kontrollü Model Uçak

Uzaktan kumandalı büyük boyutlu bir model uçak, gerçekten çok başarılı bir çalışma. Süper video.

Radyo kontrollü veya uzaktan kumandalı modelcilik,gercekte var olan veya olmayan aracların veya cisimlerin belirli ölceklerde kucultulmesi ve bunlara hareket etme özelligi kazandırılarak,bir kullanıcı tarafından arada koblo yardımı olmadan uzaktan kumanda cihazlarıyla kotrollü hareket ettirilmesi olayıdır.
Hareket kabiliyeti olan her türlü cismi(boyutları önemli)radyo kontrollü yapabilirsiniz.Biz bu hobiyi kücültülmüs ucakları,arabaları ,gemileri ve helikopterleri uzaktan kumanda cihazlarımızla hareket ettırmek suretıyle yapıyoruz.

Uzaktan kumandalı modellerın %90 ‘na yakın bir kısmı gercek hayatta kullandıgımız veya kullanmayı dusundugumuz cisimlerin ölcekli kücültülmüs halleridir.Bu modeller nereseyse orijinalleri gibi(1/1ölcek) butun fonsyonları yapabilirler.Bir model ucak 5km/saat ile 400 km/saat hızlarda ucus yapabilir,ve gözünüzün gördügü yüksekliye kadar yükselebilir.orijinalinde oldugu gibi akrobasi ve manevralar yapabilir.yine bir model araba saatte 160 km hıza cıkabilir.aynı orijinalinde oldugu gibi,fren sistemleri,amortisör sistemleri,cift vites,motor,defrensiyalleri vardır.

“Radyo Kontrollü Model Uçak” hakkında 4 yorum

  1. Vallahi ben olsaydım hem kendim hem de başkasını motorsiklete bindirir gibi binerdik ben önden kumanda ederim başkasıda arkamda uçardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir