İçeriğe geç
Ana sayfa » Nokia REMADE

Nokia REMADE

 

 
Nokia’dan geri dönen telefon: Remade
Nokia, Barselona’daki Mobile

World Congress etkinliğinde geri kazanılmış maddelerden nasıl yeni ürünler yapabileceğini ispatlamak için kısa bir video sergiledi. Mobil dünyanın geleceğine yön verecek bir uygulama olarak değerlendirilen geri dönüşüm projesinin amacında sıfırdan yeni bir ürün üretmek yatıyor.

Konserve kutusu ve plastik şişe
Nokia’nın Remade (yeniden yapılmış) adını verdiği konsept telefonu tamamen daha önce kullanılmış ve geri kazanılmış materyallerden imal edilmiş. Telefonun metal parçaları eski konserve kutularından, plastik parçaları şişelerden, kauçuk bölümleriyse eski otomobil lastiklerinden elde edilmiş. Nokia’nın gelecekle ilgili planlarını daha çevreci bir üretim sistemi için Remade benzeri telefonların üzerine kurmayı amaçlıyor.

Mobilize Bilgi
Mobil dünyanın lideri Nokia, giderek birbirinin içine geçen İnternet ve iletişim sektörlerinde dönüşümü ve gelişmeyi yaratan firmadır. Nokia pek çok farklı mobil cihaz üretmekte ve bu cihazlar yoluyla, kullanıcılara müzik, navigasyon, video, televizyon, görüntüleme, oyun ve kurumsal mobilite deneyimleri sunmaktadır. Nokia ayrıca iletişim ağlarına yönelik ekipman, çözüm ve hizmetler de sağlamaktadır.

“Nokia REMADE” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir