Jetpack gerçek oldu

7
3816
gösterim

 

 
Film ve oyun dünyasının bir hayali daha gerçek oldu. Bir firma geliştirdiği kişisel uçuş araçlarını satışa sunmaya başladı. Peki, ayağınızı yerden kesmenin bedeli ne kadar olacak?

Jetpack

 

Dünyanın ilk sırta takılabilen ticari jet motoru Jetpack,76 bin dolara piyasaya sürülecek.

Yeni Zelandada bir havacılık şirketi tarafından geliştirilen JETPACK dünyanın ilk sırta takılabilen ticari jet motoru.

Daily Mail’de yer alan habere göre, yakında üretimine başlanacak Jetpack’ler yaklaşık 76 bin dolara satın alınabilecek. Şimdilik 500 adet üretilecek Jetpack, bir depo yakıtla 48 kilometre giderken, aracın saatteki hızı da 95 km’ye kadar çıkabiliyor.

Jetpack ilk olarak 1920’lerde bilim kurgu dünyasında ortaya çıkmış ve 1960’lı yıllarda ordu tarafından denemişti. Ancak hiçbir zaman ticari olarak kullanılmamıştı.

7 YORUMLAR

  1. bir depo ile 48 km. bir depo yakıtın maliyeti ne kadar 🙂
    lpg dönüşüm nasıl yaparız 😀
    şaka bir yana bir kere kullanmayı isterdim.

  2. vallahi bravo insan oğlu bir güzel şeyler yapmaya başladı ki sormayın ben buna bayıldım ve o kadar istiyorum ki bunu ama buna vericeğim parayı araba alırdım ama bir şey söyliiymmi harbiden bunu alıcaksın kiralıcaksın trustlik yerlerede paraya para demessin

  3. Harika bir alet diyorum.İrtifa olayını sürücünün ayarlaması dehşetli güzel.Yalnız tam ifade edilmemiş.Bir depo yakıttan kasıt Kaç litre dir?Yuvarlama bilgi-video beğenisi ile olacak şey değil.

CEVAP VER

Yorumunuzu yapınız
Lütfen adınızı yazınız