İçeriğe geç
Ana sayfa » Hibrit Motor animasyon (HPM)

Hibrit Motor animasyon (HPM)

Ingersoll Rand Hybrid Permanent Motor HPM

Hibrit Motor:

Hibrid (Hybrid) otomobil elektrik ve benzin motorunun bir arada olduğu sisteme denir. Hibrid otolar elektrik motoru sayesinde çevre dostu olduğu için günümüz şartlarında çok büyük önem arz etmektedir.

Küresel ısınmaya somut çözümlerden biri olan Hibrid otolar gün geçtikçe piyasadaki pazar payını da attırıyor. Hatta Honda ve Toyota gibi dev firmalar hibrid otomobillerde seri üretime başladılar bile.

Hibrid otomobillerin çalışma prensibi ise şöyle. Otomobil benzinli motoru sadece arabanın kalkışında ve yüksek hızda kullanıyor. Yani 0-12km/s ve 80 km/s üstü hızlarda araba benzinli motoru kullanırken 12 ile 80 km/s ‘lik dilimde ise elektrikli motoru kullanıyor.

Elektrik motoru kullanacağı elektiriği de benzin motoru çalıştığı zamanlarda ya da frenleme sırasında şarj oluyor. Yani ekstradan bir şarja ihtiyaç duymuyor.

Çevre Bakanlığı’ndan da hibrid otolara destek geldi. Motor oranlarında ve emisyon ölçümünde düşük oranı veren arabaların araç vergisinin daha düşük alacağının çalışması başlamış. Hibrid otomobiller de bu kapsam da bu vergiden yararlanabilecekler.

Animasyon Kaynak :

Ingersoll_Rand_Hybrid_Permanent-Motor

“Hibrit Motor animasyon (HPM)” hakkında 1 yorum

  1. bilgi verirken kaynakta belirtin..ingersoll-rand kompresörün nirvana oıl-free modelinin prezantasyonu nu seyrettiriyorsunuz ama sadece benim gibi bu işle alakalı kişiler anlayabilir..emeğe saygı??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir