İçeriğe geç
Ana sayfa » Elektrikli araç iç-teker motoru (Siemens)

Elektrikli araç iç-teker motoru (Siemens)

 
Siemens Elektrikli araca dair animasyonlar eşliğinde yararlı bir sunum.

“Elektrikli araç iç-teker motoru (Siemens)” hakkında 19 yorum

 1. elektirikli araçların arızası neler olabilir ankarada tamiri mümkünmü,Tamir parça ve işçilik ücretleri ortalama ne kadardır.Bilgilendirirseniz memun olurum.

 2. ya aslında motoru güzel düşünmüşler de bide dinamo koysalar vüksek voltta 50 veya 60 sadece 60 voltluk bi akü sadece calıştımak için ve geri kalan kilima teyp gibi ve lastik dönme işlemi ( dinamoda zor bi işlem deyil farzetki karbürayörün pervanesine 4 bisiklet dinamosu bagladıı farz et ) çok daha iyi olmazmı

 3. elektrikli araçlarda şimdiki araçlara nazaren daha az sorun çıkartır bence çünkü hiç aracınızın elektirik üreten bobinleri yandımı sadece çin mallarında görülen bir olaydır bobinlerin yanması şarzlı olmasının tek sebebi insanlardan para koparmak elektrikli araba kendi ürettiğiyle çalışa bilir hiçbir şey istemez.şarz dinemosu koysalarda bir taraftanda şarz etse tmm dır .. ben düşündüm çalışacanada eminim ama bu ülkede bunu yapanın sayılı dakikaları kalmış demektir ödül değil ölüm bekler bence aklımda fikirlerim var ama hiç uygulamaya geçmedim geçmekte istemiyorum 2004 ten beridir biliyorum olacanı aynı sisemi evin elektrik ihtiyacı içinde kullanabilirsin.. petrol biter doğal gaz biter tedaş biter bu gerçekten yapılmış olsa…BEN EMİNİMKİ BUNLAR BİLİNİYOR AMA YAPILMIYOR.

 4. değerli dostlar elektirikli araçlar kendi tekerleklerine konan dinomalarla elektirik üreterek bataryalarını şarj edebilecek güce sahiptir ve bu yapılmıştır ancak dünyada hala petrol için insanlar katlediliyor bu teknolojiyi ürettim arabalar kendi enerjilerini üretecek ve masrafsız yol alacaklar diyen biri o dakika ortadan kaldırılırr bunu hepimiz biliyoruz önce tam bağımsılık sonra teknoloji tam bağımsızlığı olmayan ülkeler özgürlük ve bağımsız teknolojiden bahsedemezler …

 5. bu arabanın lastiği hiç mi paylamicakki? napalım yedek stepne ile birlikte yedek motorlu stepne de mi taşıyalım? fazla tutacağını sanmıyorum bu yöntemin.

 6. yolların düzgün olması gerek nerede o düzgün yollar deneme aşaması uzun zaman alır vatandaşın zararınamı karınamı iyi değerlendirmek gerek ilk defa süslü gösterip sattıktan sonra enerji maliyetleri artarsa elektirik ucuzmu kaçak elektirk çekenlerin parasıda dolum esnasında evlerde olduğu gibi yansırsa sasıl olur.

 7. saçma sapan konuşmayın, teker döndükçe elektrik üretecekmişte araç şarj olacakmışta benzin, tedaş bitecekmişte bilmem ne. arabanızı rolantide çalıştırın. gaza hiç dokunmayın ve çakmağa 12 volt. 200 watt lık su ısıtıcısını takın, bu esnada da devir saatinize bakın bakalım ne görüyorsunuz? 40 beygirlik motorun bataryasını şarj edecek sistem kaç watt olur siz hesaplayın.

 8. ayrıca teker döndükçe şarj eden sistem doblo ev de var ama o sistem de firene bastıkça çalışıyor. adamlar 40 milyon euro yatırım yapmışlar, sizin kadar kafaları çalışmamış bakın..

 9. Elektrikli motor, içten yanmalı motorlardan çok daha masrafsız ve çok üstün verimliliğe sahip olacaktır. ve yine araç üzerinde alternatifi sınırsız donanımlara sahip olacaktır.Çünkü araç üzerinde yüksek voltajda mevcut elektrik olacak, hayal gücünüzü bir çalıştırın o mevcut elektrikle ?? donanım eklenecektir. Ve Elektrikli motorları kullandıktan belli bir zaman sonra bizler bu günlerde ne ilkel araçlar kullanıyormuşuz taş devrini yaşıyormuşuz da haberimiz yokmuş diyeceğimiz kesindir arkadaşlar bunu bilin.

 10. enerji belimizi büküyor, kesinlikle altarnatif bulmamız gerekir,çok önemli bir adim, mekanik enerji elektirik enrjisine, elektrik enerjisi de mekaniğei dönüşürse maliyetler çok düşer.ayrıca kışın yolların karla kapanmaması için de çalışmalar yapılması gerekir.mıknatısın çekim gücünden yararlanılması konusunda çalışmalar vardı daha önceden…

 11. tekerin elektrik üretmesi şöyle. kafası basmayanlar için kısa yazıyorum. fren yaptığında aracı durduran enerjiyi veya ayağını pedaldan çektiğin benzinli araçdaki kompresyon olayındaki enerjiyi tekerleklerdeki sistem elektriğe çeviriyor ve akülere yüklüyor. yani kaybolan enerjiyi geri kazanıyor.. aanadın mı????

  1. Bunun dışında, bazı 2 tekerli sistemlerde arka tekerden güç verilirken ön teker göbeğindeki sürtünmesiz dinamo yardımıyla da şarj yapılabiliyor ancak elde edilebilen enerji tekerin dönmesine yarayan enerjiden daha düşük kaldığı için tam şarja yaramıyor. Sadece verimliliği arttırmaya yönelik bir sistem bu. Ön teker göbeğindeki dinamonun sürtünmesiz (fırçasız) olması önemli tabi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir